Jakie przeguby mam kupić?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Jakie przeguby mam kupić?

Postprzez bartek22 » 9 lut 2013, o 18:33

Cześć wszystkim.
Musze wymienić przeguby zewnętrzne w golfie. I co muszę wiedzieć przy ich zakupie? czy każdy przegub jest inny do innego modelu sinika cz jak to jest? mam silnik 1,4 AEX czy do takiego musze tych przegubów szukać i czy używane moge założyć? bo mam autem zamiar do lata pojeździć i chciałbym tańszym kosztem może używane wstawić. Doradźcie coś/
Pozdro
Jak nie urok to sraczka jak to mówie ;) jak nie padnie jedno to padnie drugie :)
Avatar użytkownika
bartek22
Czytacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 15:40
Lokalizacja: FZA

Jakie przeguby mam kupić?

 

Postprzez paliwo » 10 lut 2013, o 01:43

poszukaj tematu każdy już to przerabiał
http://www.golf3.pl/topics7/przeguby-i- ... t52745.htm
paliwo
Badacz tematu
 
Posty: 304
Dołączył(a): 3 mar 2008, o 20:48
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez szymon88PL » 1 wrz 2013, o 22:16

Mam pytanie Koledzy pomóżcie niedawno przechodziłem przez swap na 2e z AAM wózek został od toledo wahacze od 3 nowe tuleje nowe sworznie końcówki drążków też zostały pół osie ze skrzynią z toledo w sobotę zmieniałem amorki ściągam prawą stronę ze zwrotnicy a mi półoś wyjechała i wisi na gumie a przegub założony też nowy po swapie się rozjechał znaczy krzyżak cały ale kulki wyleciały tak samo stało się ze starym z toledo zaraz po jeździe próbnej dlatego był założony nowy czyli teraz to już 3 przegub i dodam że w sobotę dojechałem po ładnej trasie do domu bez żadnych oznak ze coś nie tak z przegubem można powiedzieć że rozpadł mi się w rękach jedyna myśl jaka mi chodzi po głowie to że półoś jest za krótka bo drążki były za krótkie jak i wahacze były w toledo krótsze proszę jakąś odpowiedz nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum wiem że toledo ma trochę mniejszy rozstaw osi ale chyba o jakieś 5 mm może się mylę pozdrawiam
szymon88PL
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 01:11
Lokalizacja: Milicz

Postprzez k-m-r1 » 5 wrz 2013, o 15:03

pułos zakrutka i wypada wsio

poczytaj sam naprawiam tam był wymiary podane pułosi oraz drążków ze i bez wspomagania

ustawiasz lewąstrone na podany wymiar reszte to kontra i ustawienie zbierznosci
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez szymon88PL » 6 wrz 2013, o 00:52

w sumie wszystko mam od swojej 3 poza właśnie półosiami ciężko ją wymienić? w sumie się domyślałem ale to moje niedopatrzenie wymieniłem drążki wahacze bo były za krótkie mogłem półoś załatwić od ręki ale z lewą nic się nie dzieje czy lepiej zmienić obie?
szymon88PL
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 01:11
Lokalizacja: Milicz

Postprzez k-m-r1 » 6 wrz 2013, o 14:37

zamontuj to co było z golfa
wymontowanie nie jest trudne
1 sruba przy piescie/zwrotnicy nasadka 30 i dobra przedłużka + osoba trzymająca na hamulcu
6 srub gwiazdka/torx hyba 6 przy skrzyni

żeby wyszło elegancko
odkrec wachacz od piasty taka sruba 19 na płasko i po wyjeciu sruby powinno wyjsc jak nie trzba uderzyc w odpowiednie miejsce
ale nie bij po sworzniu
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości