Jaka skrzynia biegów?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Jaka skrzynia biegów?

Postprzez sosna900 » 22 sie 2014, o 18:30

Witam, muszę kupić nową skrzynie biegów. W tym momencie mam silnik 1.6 ABU po swapie z 1.4 ABD, skrzynia została stara, od ABD. Mechanik powiedział że jedyne na co muszę patrzyć przy kupnie skrzyni to czy rozrusznik jest z tyłu czy z przodu silnika, i czy wybierak jest na górze czy na dole. Ponieważ jak kupie od 1.6 to sprzegło które jest nowe nie będzie mi pasować. Więc jeśli wybierak będzie tam gdzie u mnie i rozrusznik też to mogę mieć pewność że skrzynia pasuje ? No i może któryś z was ma taką skrzynie na sprzedaż ? Najlepiej z mazowieckiego.
sosna900
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Jaka skrzynia biegów?

 

Postprzez Paweu » 23 sie 2014, o 08:08

sosna900 napisał(a):Mechanik powiedział że jedyne na co muszę patrzyć przy kupnie skrzyni to czy rozrusznik jest z tyłu czy z przodu silnika, i czy wybierak jest na górze czy na dole


Nie tylko na to co ww. ale również na kod skrzyni.

sosna900 napisał(a):Ponieważ jak kupie od 1.6 to sprzegło które jest nowe nie będzie mi pasować.


Skrzynie od 1.6 również miały dolny wybierak oraz rozrusznik z tyłu.

Tutaj masz oznaczenia skrzyń biegów które będą pasować do twojego 1.6

do tego silnika dobierzesz skrzynie albo od 1.4 ABD albo od 1.6 ABU pasujący typ skrzyni (085) to:
CCK
CEC
CHL
CHX
CKR
CNU
CWM
CWR


Najlepiej szukać skrzyni jak najmłodszej. Od siebie dodam że Pasuje jeszcze skrzynia o oznaczeniu ERC . Ale ma strasznie długie przełożenia.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez sosna900 » 24 sie 2014, o 21:02

Ta skrzynia mi podpasuje ?

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-ibiza ... 91849.html

To jest chyba CHL? Dajmy na to skrzynia będzie pasować, to co wtedy ze sprzęgłem ? Mam (prawie) nowe od starej skrzyni która od nowosci była z ABD 1.4
sosna900
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Paweu » 26 sie 2014, o 15:52

sosna900 napisał(a):Ta skrzynia mi podpasuje ?

http://allegro.pl/skrzyni...4526191849.html


Niby powinna ale lepiej zapytać o jej KOD.

sosna900 napisał(a):To jest chyba CHL? Dajmy na to skrzynia będzie pasować, to co wtedy ze sprzęgłem ? Mam (prawie) nowe od starej skrzyni która od nowosci była z ABD 1.4


Sprzęgło zostaje to co masz.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości