jak wymienić linke ze szprzęgłą

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

jak wymienić linke ze szprzęgłą

Postprzez PaNdA » 31 maja 2009, o 20:55

mam pytanko chce wymienić linke ze sprzęgła i niewiem jak sie dostać tam od strony kierownicy do mocowania linki...prosze o pomoc!!pozdrawiam!!
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

jak wymienić linke ze szprzęgłą

 

Postprzez Legionista » 1 cze 2009, o 07:56

PaNdA, w MK3 jest to troszke kłopotliwe , musisz wyjąć osłone boczną skrzynki przekaźników , następie wyjąć sprężyne która znajduje sie pod pedałem sprzęgła , ją sie najłatwiej wyjmuje jak pedał jest wciśnięty , nie bój sie , nic Ci nie wyskoczy , potem odpinasz linke przy łapie skrzyni , linka tam jest zablokowana blaszką z wycięciem , następnie odpinasz linke przy pedale sprzęgła i wyciągasz ją całą w komorze silnika , zakładanie to odwrotność zdejmowania , tylko pamiętaj że po założeniu musisz zdjąć blokade z harmonijki , tylko po założeniu a nigdy wcześniej
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD

Postprzez Jacol » 1 cze 2009, o 08:28

A jak scisnac samoregulator aby zdemontowac dobra, dzialajaca linke i ponownie ja zamontowac ?
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez Legionista » 1 cze 2009, o 08:43

Jacol napisał(a):A jak scisnac samoregulator aby zdemontowac dobra, dzialajaca linke i ponownie ja zamontowac ?


Musisz miec takiego pajaka jak masz przy nowej lince zeby ja zabezpieczyc ( lub czym odpowiednim do tego)
Ja zrobiłem tak ze przed wyjęciem linki, sciągnełem ja i zabezpieczyłem dwiema parami szczęk
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD

Postprzez Jacol » 1 cze 2009, o 11:12

Mam ta opaske przyczepiona do linki. Jak wyglada procedura sciagania linki, a pozniej zaczepiania tej opaski ?
GOLF 3 - 1.6 75KM - ABU - GL 5D


kontakt: gg 4684235 / mail: clau&tlen$pl
Avatar użytkownika
Jacol
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 23 lip 2008, o 22:06
Lokalizacja: no czesc

Postprzez Legionista » 1 cze 2009, o 11:46

Jacol napisał(a):Mam ta opaske przyczepiona do linki. Jak wyglada procedura sciagania linki, a pozniej zaczepiania tej opaski ?


Z tego co ja pamietam to jak bedziesz ja rekami sciągał (częśc gumowa charmonia)to nie zawsze bedzie chciał sciagnać sie do konca, trzeba kilka krotnie sciągać ja i po pewnym czasie sie uda i wtedy zakladasz tą opaskie i finito. i mechanizm samoregulacyjny masz zabezpieczony

[ Dodano: 2009-06-01, 14:48 ]
PaNdA, Masz tu chłopaku skan Obrazek
Avatar użytkownika
Legionista
Members
 
Posty: 2202
Dołączył(a): 30 gru 2008, o 15:49
Lokalizacja: SFD


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości