ile wlac oleju?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

ile wlac oleju?

Postprzez francuzz » 20 cze 2008, o 01:04

Kod: Zaznacz cały
Posiadam silnik 1.8 GT i zawsze na bagnecie mialem poziom oleju na srodku miarki (tak mi radzil wczsniejszy mechanik), po ostatniej wymianie poziom mam na gornej krawedzi miarki(max). Gosc ktory wymienial mi olej powiedzial ze wlal 4 litry i tyle ma byc, a z innego zrodla dowiedzialem sie, ze jest troche za duzo i powinienem setke albo dwie spuscic(tak zeby bylo na pol miarki) bo moze sie cos stac! Kto ma racje?
francuzz
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 cze 2008, o 00:56
Lokalizacja: podkarpacie

ile wlac oleju?

 

Postprzez wazki21 » 20 cze 2008, o 08:59

Nieważne czy masz poziom oleju na środku miarki bagnetu czy na górnej krawędzi....nic się nie stanie....najważniejsze żeby poziom oleju nie znajdował się poniżej dolnej i powyżej górnej krawędzi miarki, bo możesz doprowadzić albo do zatarcia silnika w przypadku niedoboru oleju albo do rozszczelnenia silnika.....

[ Dodano: 2008-06-20, 09:00 ]
....w przypadku nadmiaru oleju....(ciąg dalszy do j.w.)
wazki21
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 19 lut 2008, o 15:08
Lokalizacja: OPOLSKIE

Postprzez mani51 » 21 wrz 2008, o 07:26

przyjmuje się też taką zasadę że w sezonie zimowym należy utrzymywać poziom oleju bliżej dolnej kreski a latem bliżej max ponieważ jak wiadomo olej w pewnym stopniu również chłodzi silnik...ale tak jak piszewazki21, nie ma się czym przejmować dopóki poziom jest między kreskami
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości