Golf 4 biegi wymian na 5

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Golf 4 biegi wymian na 5

Postprzez merwi » 5 paź 2012, o 19:45

Witam.
Mam w swoim golfie skrzynie 4 biegową jestem z niej zadowolony jednak do szkoły dojeżdżam ekspresówką więc jest to dość uciążliwe chcąc jechać ekonomicznie muszę jechać z prędkość 80-90 km/h. Mam pytanie jakiej skrzyni szukać od jakiego silnika bądź o jakim oznaczeniu będę wdzięczny za każdą podpowiedź (mam AEX-a).
Avatar użytkownika
merwi
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 09:52
Lokalizacja: Kielce

Golf 4 biegi wymian na 5

 

Postprzez sebadure » 5 paź 2012, o 20:34

Kup taką, która ma wałek tej samej grubości.
sebadure
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 1 gru 2011, o 23:35
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kamilwood » 5 paź 2012, o 23:45

kolego merwi w golfach 3 1.4 z silnikiem AEX były dwa rodzaje skrzyni biegów potocznie mówiąc długa i krótka(nie mylić z przełożeniem), ja orginalnie w swoim miałem długą ale z tego co piszesz posiadasz krótką tzn z dolną maszynką zmiany biegów, potrzebujesz taka skrzynke PRZYKŁAD: http://moto.allegro.pl/skrzynia-biegow- ... 61444.html , jeśli będziesz sam ją kupował a nie wiesz do końca jak sprawdzić czy jest to skrzynia 4 czy 5 biegów bo na pierwszy rzut oka tego nie widać to wyjaśnie, skrzynia 5 biegowa osłonę na 5 bieg ma METALOWĄ a skrzynka 4 ma aluminiową, jest to "pokrywka" na końcu skrzyni biegów.
kamilwood
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 22:10
Lokalizacja: Golińsk

Postprzez merwi » 6 paź 2012, o 18:50

kamilwood twoje informacje na pewno mi się przydadzą ale właśnie chciałem się dowiedzieć czy od innych modeli np golf 4 1,4 (wiem że niektóre części pasują) czy by mi taka skrzynia pasowała (głównie chodzi mi o jakość pracy może te młodsze będę lepiej pracować). Wolę się upewnić i zapytać o wszystko ponieważ wymiana skrzyni to jednak droga impreza :kwasny:
Avatar użytkownika
merwi
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 09:52
Lokalizacja: Kielce


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron