Golf 3 - nowe sprzęgło, falujące obroty, wyższe spalanie PB

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Golf 3 - nowe sprzęgło, falujące obroty, wyższe spalanie PB

Postprzez tukzar » 11 lis 2011, o 14:36

Witam

Jakis czas temu mialem poblem z kończacym sie sprzęgłem w VW Golfie MKIII 1.6 AEE 75KM. Samochód był przymulały, słabo przyspieszał i czasami szarpał przy ruszaniu. Teraz gdy wymieniłem sprzegło na nowe nie mam zastrzeżeń co do właściwości jezdych, natomiast pojawiło sie po jakims czasie dziwne zachowanie silnika, czego poprzednio nie bylo. Przy uruchamianiu auta wskazówka obrotów wystrzeliwuje powyżej 2000 obrotów jakby auto miało leciec w kosmos, po czym opada poniżej 1000. To samo się dzieje przy wcisniecu sprzegła i zmianie biegów. Silnik pracuje wtedy jakby nierównomiernie. Dodatkowo odnosze wrażenie że wzrosło mi spalanie beznzyny. Generalnie przed wymianą silnik pracował bardzo ładnie i nie miał problemów z falującymi obrotami. Przy uruchamianiu osiagał obroty poniżej 1000 i utrzymywał je na tym samym poziomie. Teraz co jakiś czas skaczą. Czy to może mieć związek z ze źle wyregulowanym nowym sprzegłem? Poza tym zastanawia mnie też inna kwestia. Rok temu robiłem prawo jazdy na 2-letnim Fiacie Grande Punto i starszym Oplu Corsie, które z miejsca bez problemu ruszały na półsprzegle. W golfie z nowym czy starym sprzeglem za ..olere w ten sposób nie pojade. Czy to jest normalne w starszych samochodach?
tukzar
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 14:29
Lokalizacja: Mazury

Golf 3 - nowe sprzęgło, falujące obroty, wyższe spalanie PB

 

Postprzez pablomed » 13 lis 2011, o 01:05

tukzar, przypuszczam że typowy kłopot z AEE, na Vaga z nim do kumatego kogoś i sprawdzi, zwykle adaptacja przepustnicy albo nastawy podstawowe, Z tym półsprzęgłem nie rozumiem. Chyba chodzi ci o ruszanie bez wciskania gazu. Każdy na wtrysku ma ruszyć w ten sposób i jechac nawet pod stromą górę bez problemu - jeśli sprawny. Zanim pojedziesz na komputer trzeba pozmieniać świece kable kopułkę, jeśli sa jakiekolwiek wątpliwości co do ich stanu
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość