Dźwignia zmiany biegów przestawiona

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Dźwignia zmiany biegów przestawiona

Postprzez Ronaldo09 » 8 mar 2015, o 20:44

Witam. Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość.
Otóż mam taki problem. Dałem się mojej dziewczynie przejechać gdyż zamierza zrobić prawko i podczas tej przejażdżki przy zawracaniu zamiast dwójki wrzuciła czwórkę i puściła sprzęgło. Samochód zaczął szarpać i zgasł. Dzwignia zmiany biegów w położeniu neutralnym nie jest na środku tylko jest przesunięta na prawo. Na początku nie wchodziły dolne biegi (dwójka i czwórka) oraz piątka. Po odpaleniu silnika coś dziwnie szumiało. Otworzyłem maskę i poruszałem cięgnami od lewarka. Co prawda biegi zaczęły wszystkie wchodzić ale dalej lewarek jest przestawiony. Co jest tego przyczyną? Podejrzewam, że poduszka od skrzyni poszła ale nie jestem fachowcem więc pytam. Czym grozi jazda w takim stanie i co z tym zrobić? Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Ronaldo09
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 mar 2015, o 20:33
Lokalizacja: Żagań

Dźwignia zmiany biegów przestawiona

 

Postprzez Thorsten » 8 mar 2015, o 21:16

Stawiam bardziej na cięgła lewarka zmiany biegów. Obejrzyj czy wszystko wygląda " dobrze" czy czegoś nie brakuje albo jest ułamane. Możesz też w kabinie zdjąć osłonę lewarka i zobaczyć czy tam wszystko jest na swoim miejscu. Prześledź od lewarka do skrzyni czy wszystko jest przynajmniej optycznie dobrze. na pewno coś jest zużytego i wpływa na złe przeniesienie ruchów lewarka przez co biegi nie wchodziły i to że luz hmmm nie jest luzem :lol:
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Ronaldo09 » 9 mar 2015, o 21:50

Dodam jeszcze, że jak cofam bardzo powoli to jest ok, ale jak puszczę sprzęgło to słychać głośno tak jakby przeguby przeskakiwały. Z jazdą do przodu nie ma żadnych problemów, tylko przy wstecznym.

[ Dodano: 2015-04-03, 12:32 ]
Poduszka ociera o prawy przegub. Można to naprawić czy trzeba wymienić?
Ronaldo09
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 mar 2015, o 20:33
Lokalizacja: Żagań


- - - siatkówka gdańsk



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości