dziwne buczenie

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

dziwne buczenie

Postprzez czitos82 » 10 kwi 2009, o 00:01

witam!w moim golfie przy predkości powyżej 70km/h słychać dziwne buczenie z okolicy skrzyni,które ustaje po wciśnięciu sprzęgła.co to może być??dodam,że na pewno nie są to łożyska kół.dzięki za wszelką pomoc
czitos82
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17 lut 2009, o 23:16
Lokalizacja: okolice świecia

dziwne buczenie

 

Postprzez SotoM » 10 kwi 2009, o 23:47

ja znowu sie doczepię do oleju w skrzyni - mi jakiś czas temu takze szkrzynia buczała - wymieniłem olej w skrzyni i to znikło...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez czitos82 » 11 kwi 2009, o 14:49

ok,sprawdze olej i wymienie,a jak to nie bedzie to??
czitos82
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17 lut 2009, o 23:16
Lokalizacja: okolice świecia

Postprzez Repsol » 11 kwi 2009, o 17:49

Masz ten problem odkąd tylko kupiłeś auto, czy pojawił się on nagle :?:

Takie buczenia a nawet wycia dobiegające ze skrzyni biegów lub mechanizmu różnicowego powstają czasami po przeprowadzeniu nieodpowiedniej naprawy (regeneracji) któregoś z tych tych urządzeń.
A w tym kraju jest naprawdę bardzo mało kompetentnych osób (szpeców) którzy znają się na tym i wiedzą jak się za to zabierać aby nie spie*dolić roboty :hyhy:
[shadow=red] Sprzedam 2 x Kawa ZX-6R, 2001r oraz 2004r (636 na wtrysku) [/shadow] Sprzęty w nienagannej kondycji... Więcej info na PW.
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez czitos82 » 12 kwi 2009, o 16:57

problem był od czasu kupna,ale buczenie robi sie głośniejsze na pewno ktoś zmieniał skrzynie i może wlał nie odpowiedni olej.
wzrosło mi też spalanie,myślę że przez opory/tarcie w skrzyni
czitos82
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17 lut 2009, o 23:16
Lokalizacja: okolice świecia

Postprzez SYLWEEQ79 » 12 kwi 2009, o 20:15

olejek to jakiś pół syntetyk 75w90 a to nie będą łożyska w skrzynce
Avatar użytkownika
SYLWEEQ79
Members
 
Posty: 596
Dołączył(a): 29 mar 2009, o 22:29
Lokalizacja: PŁOCK / OLSZTYN

Postprzez SotoM » 12 kwi 2009, o 22:37

skoro wzrosło spalanie to moze problem buczenia tkwi nie w skrzyni a moze w kołach czyli opór toczenia koła...moze klocki hamulcowe tak sa zawalone syfem i przyrdzewiały w jazmach ze nie odbijaja od tarczy i hamuje koło lub stoi tłoczek hamulcowy w zacisku...przez to wystepowac takze bedzie buczenie... albo moze opony ci bucza...jeździsz juz na letnich czy na zimie... lub łozysko piasty zmeczyło sie zyciem....
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez czitos82 » 13 kwi 2009, o 14:18

łożyska piasty nowe są,hamulce też na pewno nie bo sprawdzałem,gdyby to były hamulce to by śmierdziało spalonymi klockami,opony też nie
jak pisałem wcześniej hałas ustaje po wciśnięciu sprzęgła,dlatego interesuje mnie czy wymiana oleju coś da czy to już skrzynka sie sypie np.jakieś łożysko
czitos82
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17 lut 2009, o 23:16
Lokalizacja: okolice świecia

Postprzez Repsol » 13 kwi 2009, o 17:02

Skoro ten problem masz odkad tylko kupiłes auto, to ja nadal obstawiam że Twoja skrzynia jest jakaś kombinowana i masz w niej np. pozakładane tryby nie od pary (tzn. jest ona poskładana z dwóch) :-/

Wymiana oleju moze Ci pomóc ale nie musi. I nikt tutaj Ci nie odpowie jednoznacznie jak będzie po wymianie. Po prostu kup odpowiedni olej i jeżeli chcesz to sam się przekonaj.
Wg. mnie jeżeli obecnie biegi Ci nie zgrzytają i wchodzą wszystkie płynnie i lekko to wymiana oleju w takim przypadku raczej nic Ci nie pomoże. Ale to tylko moje skromne zdanie ;-)

Lepiej poszukaj sobie w swojej okolicy jakiegoś dobrego szpeca, który mógłby sie przejechać autem i posłuchać tego wycia. Możliwe nawet, że wina leży zupełnie gdzies indziej niż my Ci doradzamy (to są uroki internetowych porad w sytuacji gdy zaden z nas nie widział/słyszał Twojego auta)
Tak, że nie pakuj sie niepotrzebnie w koszta tylko najpierw dokładnie i poprawnie zlokalizuj swoją usterkę ;-)
Avatar użytkownika
Repsol
Badacz tematu
 
Posty: 286
Dołączył(a): 9 lut 2009, o 20:28
Lokalizacja: Małopolskie

Postprzez Mazz » 19 kwi 2009, o 18:29

Powiem ci tak 1 podstawowa rzecz jaką musisz sprawdzić to stan oleju jeśli byś nie umiał lub nie miał ochoty to w warsztacie zrobią to za ciebie za 20 zł i tam od razu ci powiedzą co jest niema sensu w zgadywanki miałem identycznie jak ty aż ni z tond ni z owąt rozsypała się skrzynia i to na głównej ulicy miasta :wstyd:
Avatar użytkownika
Mazz
VIP
 
Posty: 398
Dołączył(a): 20 mar 2008, o 20:36
Lokalizacja: Medyka

Postprzez czitos82 » 5 sie 2009, o 12:40

wymieniłem skrzynie i jest ok,cicho
stara miała luz na kielichach(łożyskach) i cięzko sie nimi kreciło,mysle ze to była wina,dodam że stan oleju był dobry wiec to nie wina oleju.pozdro
czitos82
Czytacz
 
Posty: 72
Dołączył(a): 17 lut 2009, o 23:16
Lokalizacja: okolice świecia

Postprzez lukas217 » 29 gru 2009, o 16:59

po przeczytaniu waszych wypowiedzi stwierdzam ze u mnie to buczenie jest ze skrzyni tak jak napisal czitos82 jest to powyzej 70km/h tylko jest taka sytuiacja ze bieb chodzą lux i lekko jedynym problemem moze byc to ze czasami cięzko wchodzi 1 bieg na poczatku myslelem ze to buczenie to wina wydechy gdyż założyłem tłumik basowy ale jadac powyżej 70 jak wyluzuje to jest cisza wieć łożyska w kołach odpadaja i nie wiem czy jeżdżąc dalej z tym buczeniem moż e mi sie rozlecieć skrzynia i czy to jest wina skrzyni??
lukas217
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 10 lis 2008, o 21:08
Lokalizacja: Trzemeśnia

Następna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości