Duzy problem ze skrzynia!:(

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Duzy problem ze skrzynia!:(

Postprzez Nervusek » 16 sty 2008, o 20:07

Witam. Mam problem ze skrzynia, a konkretnie: Jak jest silnik zimny, to wszystko jest ok, ale gdy juz zrobie z 50 km, to na wolnych obrotach zaczyna halsowac, a konkretnie wali cos tak jakby ktos pukal mlotkiem w obudowe skrzyni (taki dziwny klekot jakby lozyska?) a jak wcisne sprzeglo to wszystko znika i jest ciuchutko. Ostatnio byl wymieniany olej (mineralny 80w70 czy jakos tak-wiem ze lipny olej, ale dalem ojcu zeby mi wymienil i taki wlal) na poczatku po zalaniu oleju - jakies 3 litry chyba - wszystko bylo jak w zegarku, a teraz znow sie zaczelo i jest to czesciej:-( Moze mi ktos pomoc? bo juz sam nie wiem, co mam zrobic?:-( Gadalem z kumplem (mechanikiem) i powiedzial mi, ze to czeste w golfach i u niego w golfie 2 tez klekota i zrobil juz z tym 60 tys. Niby nie problem, ale halasuje i przeszkadza!
Nervusek
 

Duzy problem ze skrzynia!:(

 

Postprzez stingeros » 16 sty 2008, o 20:22

ja zrobilem ze 30tys km na zwalonej skrzyni tez mi cos walilo jak jechalem ale wkoncu padla.....heh kiedys pisalem w innym temacie ze jak sie doleje lub wymieni olej w skrzyni to potem najczesciej one sie sypia :kwasny:
*****************************
VW GOLF MK3 by STINGER
Avatar użytkownika
stingeros
Members
 
Posty: 532
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 12:53
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez zita0 » 29 sty 2008, o 16:51

Wez i wymątuj skrzynie biegow i zawieź do mechanika jak beda to lozyska to ci wymieni tylko nie mam pojecia ile bedzie to kosztowac kiedys wymienialem w LUPO to skasowal mnie 500 zl. wiec nie wiem czy nie bedzie bardziej oplacao sie kupic jakas nowa (uzywke) skrzynie POzdrawiam
SEE
zita0
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 23 sty 2008, o 00:41
Lokalizacja: KATOWICE

Postprzez michal_jmb » 30 sty 2008, o 22:04

zatrzymałem się dzisiaj na światłach, wrzuciłem luz i potem nie mogłem wzrucić żadnego biegu, dopiero po chwili, jak zepchnąłem auto na pobocze, mogłem normalnie zmieniać biegi. już wcześniej sie zdarzało, ze biegi wchodziły troch ciężej niż zwykle, ale toakie coś było dla mnie mało fascynującym pzreżyciem. Wiecie może czym to było spowodawne?
michal_jmb
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 gru 2007, o 18:42
Lokalizacja: Wawa


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości