Dragnie przy ruszaniu.

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Dragnie przy ruszaniu.

Postprzez piotr86 » 7 maja 2008, o 21:18

Witam,mam problem a mianowicie przy ruszaniu tzn przy puszczaniu sprzęgła auto zaczyna drgać.W czasie jazdy drążek zmiany biegów drga.Biegi wchodzą lekko,tarcza sie nie ślizga.Zastanawiam się czego to wina,czy poduszki pod skrzynią czy skrzyni czy docisku.Czy ktoś już miał z tym do czynienia?
Avatar użytkownika
piotr86
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 11:19
Lokalizacja: warszawa

Dragnie przy ruszaniu.

 

Postprzez Thomas3 » 16 maja 2008, o 00:59

witam najprawdopodobniej masz peknieta przeciwwage na skrzyni biegow tzn to jest ten metal do ktorego przykrecasz linki od drazka lub tez mogly sie Tobie same linki poluzowac najlepiej rozkrec to sciagnij i obejrzyj te wsyzstkie czesci (znajduje sie to wszyzstkjo na tym trzpieniu ktory wychodzi ze skrzyni)

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez piotr86 » 19 maja 2008, o 18:42

przeciwwaga nie jest pęknięta,ale poruszając cięgnami zauważyłem że mają lekki luz na tulejach,czy to może powodować drganie całego auta?? :-/
Avatar użytkownika
piotr86
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 11:19
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Thomas3 » 21 maja 2008, o 22:44

no to juz masz wyjasnienie dlaczego galga drga, a dlaczego auto drga nei jestem wstanie okreslic musialbym wsiac i przejechac sie zeby cokolwiek powiedziec
Avatar użytkownika
Thomas3
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12 paź 2007, o 15:21
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez piotr86 » 22 maja 2008, o 10:08

Chętnie bym udostępnił ci swoje auto ale niestety odległość jest dość duża.Mam podejrzenie że to docisk sprzęgła,gdyż drganie auta występuje w momencie puszczania sprzęgła...
Avatar użytkownika
piotr86
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 13 kwi 2008, o 11:19
Lokalizacja: warszawa


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości