dławi sie przy ruszaniu:/

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

dławi sie przy ruszaniu:/

Postprzez Wabart » 3 kwi 2008, o 23:28

Słuchajcie, mam problem z Golfem 3 gt 1.6 benzyna + gaz. Rano jak jade na zajęcia to jak ruszam z pod swiateł na 1 to czuje jakby sie trochę dławił(nie wiem przerywal troche), ale jak sięgne ok 2000 obrotów to jedzie juz normalnie. Na innych biegach nie mam problemu. Dzieje sie to tylko rano(ale juz z 70 stopni jest) Potem w ciągu dnia jak wsiadam do zimnego i jade nie ma tego problemu, tylko rano. W sierpniu zeszlego roku mechanik powiedział ze sprzegło jest juz do dobicia tylko i czy to może byc tym spowodowane?

A drugi problem to to ze jak wsiąde do zimnego rano i przejade 200m, zatrzymam sie by kupic gazete to potem mam problemy zeby odpalic, lapie za któryms razem i dlugo trzeba pokrecic kluczykiem. ( za 1 razem jak wsiadam to odpala natychmiast i w ciagu dnia tez, swiece i przewody wymieniałem miesiac temu)

Dzieki wszystkim:)
Wabart
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 15:34
Lokalizacja: Gdańsk

dławi sie przy ruszaniu:/

 

hmmmm

Postprzez klapeczki » 9 kwi 2008, o 08:57

Musisz rano dac mu spokojnie pochodzi na wolych obrotach, jakieś 2-3 min. po tym jak go odpalisz. Dławi Ci sie, bo jest zimny (przynajmniej tak mi sie wydaje). Ja mam ten sam problem, jak jest zimny to gdy ruszam na jedynce mam wrażenie, że nie pali na wszystkie tłoki i sie strasznie "zamula". Ale jak nie zapomne i odpalę go pare minut wczesniej, żeby się zagrzał to juz nie mam takiego problemu :)
Jesli chodzi o problemy z odpalaniem to równiez to jest wina tego, że jest zimny. Pewnie podczas tych 200 m do kiosku przeskakuje Ci na gaz, ten dostaje sie do zimnego silnika, przewodów, skrapla się i krople wody na chwile "zatykają" przewody. Pożniej jak chcesz ponownie go odpalić na ben. to zanim sie wysuszy troche go musisz pomęczyć. Postaraj się przejeżdzac te pare metrów na benzynie a zobaczysz, że nie będziesz mial problemów z ponownym uruchomieniem. Pozdr
klapeczki
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 kwi 2008, o 11:08
Lokalizacja: świętokrzyskie


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości