Tak jak w temacie. Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią iż powinno się gasić silnik z wciśniętym sprzęgłem .
Zawsze wyłączałem bez sprzęgła, i dopiero później przy wyłączonym już silniku zaciągałem ręczny i wrzucałem bieg (na postój )
Moderator: Moderator
PlanetTerror napisał(a):Tak jak w temacie. Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią iż powinno się gasić silnik z wciśniętym sprzęgłem .
Zawsze wyłączałem bez sprzęgła, i dopiero później przy wyłączonym już silniku zaciągałem ręczny i wrzucałem bieg (na postój )


K@mil napisał(a):o odpalaniu to słyszałem i jest to zalecane najbardziej w zime zeby odpalac na sprzegle ale żeby gasić ? pierwsze słysze
(np. w celu otwarcia bagażnika - parkuję pod ścianą) i potem bijam któryś bieg - jeżeli nie chce wskoczyć, przesuwam auto jeszcze centymetr, aż w końcu wskoczy bieg
Wydaje mi się, że nie jest to zabójcze 


moj-golf/moje-gt-t21191.html
moj-golf/zwykle-mk3-vr6-by-pawel1990-t34070.html
moj-golf/zielone-gti-t54087.html
inne-samochody-z-rodziny-vag/b5-variant-by-pawel1990-t64298.html
Powrót do Napęd i skrzynia biegów
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości