Czuć zapach sprzęgła przy ostrzejszym ruszaniu.

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Czuć zapach sprzęgła przy ostrzejszym ruszaniu.

Postprzez JAFAS » 25 lut 2015, o 02:46

Witam. Ostatnio pisałem post o ciężko wchodzących biegach i był to problem z pękniętą tarcza wyciskowa. Postanowiłem wymienić całe kompletne sprzęgło na nowe SACHS. Mechanikiem nie jestem ale postanowiłem się zabrać za to sam. Wymieniłem wszystko tak jak ( chyba ) trzeba i teraz mam mały problem z tym sprzęgłem. Stare sprzęgło nigdy mi nie ślizgało i nie było go czuć nawet gdy koła zrywały asfalt. Nowe natomiast czuć nawet przy ostrzejszym ruszaniu a tym bardziej gdy jest ślisko i zaczynają się koła obrać z miejscu. W czym może tkwić problem. Dodam że zostawiłem starą linkę sprzęgła która nie jest już w dobrym stanie. Pozdrawiam
Niżej nie mogę, bo urwę podłogę ! 8-)
Avatar użytkownika
JAFAS
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 23:51
Lokalizacja: Bulowice
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8GT Special Edition
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Czuć zapach sprzęgła przy ostrzejszym ruszaniu.

 

Postprzez MiroGti » 25 lut 2015, o 18:04

JAFAS napisał(a): Dodam że zostawiłem starą linkę sprzęgła która nie jest już w dobrym stanie. Pozdrawiam

Sam se odpowiedziałeś ,tym bardziej że jak ją odpinałeś to pewnie nie zabezpieczyłeś jej i się całkiem rozciągnęła ,bo ona działa na zasadzie samo regulatora w zależności od stopnia zużycia sprzęgła
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości