Cos ze skrzynia biegow ?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Cos ze skrzynia biegow ?

Postprzez KrysteK_ » 12 sie 2008, o 21:49

Witam! Posiadam GOLFA III 1.6 BENZYNA ! Mam taki problem...jesli auto chodzi na wolnych obrotach, to slychac taki odglos hmm.. jak by sie woda gotowala w czajniku, podczas jazdy tez tak jest praktycznie na kazdym biegu. Jak wcisne pedal sprzegla to ten dzwiek ustepuje. Co to moze byc ? Dodam ze sprzeglo mam swiezo po wymianie na nowe, olej w skrzyni i uszczelniacz. Prosze o porady ! Pozdrawiam! :)
KrysteK_
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 gru 2007, o 15:41
Lokalizacja: Pszczyna

Cos ze skrzynia biegow ?

 

Postprzez czepi » 12 sie 2008, o 22:52

a skąd ten dźwięk dochodzi?? z przodu od silnika czy może bardziej spod auta... jeśli spod auta to sprawdź elementy zawieszenia układu wydechowego...
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez KrysteK_ » 13 sie 2008, o 02:19

to napewno nie jest nic z wydechem , jestem swiezo po wymianie sprzegla, 1 bieg mi ciezko wchodzi, na 3-4 niekiedy zgrzyta :/
KrysteK_
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 gru 2007, o 15:41
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez SotoM » 13 sie 2008, o 23:33

ciekawe czy ci wymienili to sprzegło, moze ci skopali linke bo napewno masz z samoregulatorem. a co do swiszczenia i jak wcisniesz sprzegło to ze ucichnie ten hałas to łozysko o które opiera sie ten pręt który przechodzi przez długośc skrzyni i wciska docisk - nie wiem jak to dokładnie sie nazywa. ale to łozysko jest znajduje sie na końcu skrzyni pod tym zielonym okrągłym dekielkiem ze znaczkiem VW.ale lepiej nich ci to mechanik wymieni.
bo jesli jest to takie jak by chrobotanie w skrzyni to poleciało któreś łozysko w skrzyni...ale które dokładnie tego tak prosto sie nie stwierdzi. ja miałem kiedys ten problem w mk2 i tak jeździłe.potem załozyłem skrzynie 5ke. nie opłacało sie tego naprawiać.za te pieniadze które wrzucisz w naprawe- za wyjecie skrzyni jej rozebranie wymiane łożysk poskładanie i włozenie fikniesz ponad nawet 1000zł.by najmniej tak jest w dużych miastach. najlepiej zmień skrzynie i bedzie fafać.
Ostatnio edytowano 14 sie 2008, o 00:18 przez SotoM, łącznie edytowano 1 raz
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 13 sie 2008, o 23:39

KrysteK_ napisał(a):Jak wcisne pedal sprzegla to ten dzwiek ustepuje.
winne jest jedno z łozysk w skrzyni, najprawdopodobniej tzw "igiełkowe". Łożysko mało kosztuje (6 dych), ale robocizna jeśli zlecisz to warsztatowi - szkoda gadać bo wiadomo - wyciąganie całej skrzyni jest ppracochłonne. Zostawienie tego bez naprawy grozi niestety totalną rozwałką skrzyni.
SotoM napisał(a):łozysko o które opiera sie ten pręt który przechodzi przez długośc skrzyni i wciska docisk - nie wiem jak to dokładnie sie nazywa.
wyciskowe, ale to nie ono jest winne, bo na odwrót, jeśli jest uszkodzone to hałasuje po wciśnięciu sprzęgła
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez SotoM » 14 sie 2008, o 09:36

pablomed, moze sie zastanów a potem poprawiaj kogo kolwiek. mnie nie musisz.wiem co pisze i jak co działa.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez KrysteK_ » 14 sie 2008, o 16:31

hmm..powiem tak..teraz podczas jazdy nie sluchac tego "wycia" tylko na wolnych obrotach ten walek jak by tarl o cos...po wymianie sprzegla bylo tak ze auto chodzilo tak jak ma chodzic, przejechalem kawalek, stanalem i znow "sfiszczalo" , kiedys podczas jazdy byl ten odglos, ale teraz to ustapilo... ;)

krotko mowiac - wcisne sprzeglo , wszystko jest okej, puszcze go to slychac ten sfist ..
biegi wchodza w miare okej...niekiedy 1 ciezko wchodzi (ale to chyba normalne? ) i niekiedy 4 bieg, ale juz nie zgrzyta, tez to ustapilo.. :)

co o tym myslicie ?:| wymiana skrzyni ? czy wymiana lozyska czy czegos w niej ? :)
KrysteK_
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 8 gru 2007, o 15:41
Lokalizacja: Pszczyna

Postprzez pablomed » 14 sie 2008, o 18:23

SotoM napisał(a):pablomed, moze sie zastanów a potem poprawiaj kogo kolwiek. mnie nie musisz.wiem co pisze i jak co działa.
no weź sie nie gorączkuj, kazdy robi błędy, diagnoza na odległość jest trudna. Przerabiałem tema i świetny mechanik mi wmawiał że hałas zanikjający po wciśnięciu sprzęgłe to łozysko w pokrywie. a winne było igiełkowe ktróre cichnie po rozłączeniu skrzynki sprzegłem. Zamiast sie kłucić można poczekać co pytającemu się zepsuło i wtedy przyznać się do błędu no nie? Ja to zrobię napewno.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez SotoM » 14 sie 2008, o 23:40

pablomed, no mi własnie o to chodzi.tak jak napisałeś. jak wciska sie sprzęgło to jest cisza, po puszczeniu sprzęgła następuje hałas. o to własnie chodzi.a wcześniej poprawiłeś mnie.pisząc na odwrót.takze spoko kolo ;-)

[ Dodano: 2008-08-14, 23:45 ]
KrysteK_ napisał(a):hmm..powiem tak..teraz podczas jazdy nie sluchac tego "wycia" tylko na wolnych obrotach ten walek jak by tarl o cos...po wymianie sprzegla bylo tak ze auto chodzilo tak jak ma chodzic, przejechalem kawalek, stanalem i znow "sfiszczalo" , kiedys podczas jazdy byl ten odglos, ale teraz to ustapilo... ;)

krotko mowiac - wcisne sprzeglo , wszystko jest okej, puszcze go to slychac ten sfist ..
biegi wchodza w miare okej...niekiedy 1 ciezko wchodzi (ale to chyba normalne? ) i niekiedy 4 bieg, ale juz nie zgrzyta, tez to ustapilo.. :)

co o tym myslicie ?:| wymiana skrzyni ? czy wymiana lozyska czy czegos w niej ? :)

są 2 rozwiazania. 1 to spróbować wymienic to łozysko pod tym dekielkiem zielonym na koncu skrzyni od strony koła. tam jest takie małe łozysko średnica jego to z 30mm. jesli to nie pomoze no to wniosek ze poleciało łozysko w skrzyni.kiedys nie opłacało sie tego robic- lepiej było kupić 2ga skrzynie założyc wlać olej świeży i latać dalej.bo łożyska te były bardzo drogie nie wiem jak teraz one stoją.ale w renomowanych warsztatach biora za rozłozenie i złozenie skrzyni 500zł. i to nie jest tak hop siup bo tam jest jakaś regulacja czegoś. nie wiem dokładnie o co chodzi bo nigdy nie pchałem sie do robienia skrzyn.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 15 sie 2008, o 08:41

SotoM napisał(a):pablomed, no mi własnie o to chodzi.tak jak napisałeś. jak wciska sie sprzęgło to jest cisza, po puszczeniu sprzęgła następuje hałas. o to własnie chodzi.a wcześniej poprawiłeś mnie.pisząc na odwrót.takze spoko kolo

jasne SotoM, , przepraszam, po prostu mi sie klepki przestawiły i zrozumiałem na odwrót to co jasno napisałeś
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez SotoM » 15 sie 2008, o 11:47

temat rozwiazany kolega KrysteK_, mnie wczoraj dorwał na gg widziałem co ma pod maska. to łozysko które mu świszy to w skrzyni na wałku głownym najprawdopodobnie. ja w ogole myslałęm ze on ma tą skrzynie tą większą co jest w 1.8 czy 2,0 a on ma tego małego picikłaka jak w polo czy w 1.4. takze on ma tam zwykłe sprzęgło a po wymianie sprzegła facet mu oddałe komplet starych czesci.czyli tarcze docisk i łozysko oporowe. takze nic innego nie zostało jak tylko łozysko któreś w skrzyni.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez PaNdA » 25 sie 2008, o 20:00

1.6 + LPG Mam małe pytanko do ekspertów od golfów. Interasuje mnie skrzynia biegów czy i jaki olej sie do niej leje i czy wogóle się wymienia. Po ilu kilowetrach itd itp. Poszę o szybka odpowiedź Z góry dziękówka z odpowiedź... 8-) :-)
Avatar użytkownika
PaNdA
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 16 sie 2008, o 14:59
Lokalizacja: woj. Śląskie

Następna strona

- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości