coś urwało i rozbija się w przy sprzęgle... skrzyni ?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

coś urwało i rozbija się w przy sprzęgle... skrzyni ?

Postprzez przemke » 18 wrz 2014, o 23:22

Jak w temacie. W trakcie wrzucania chyba trójki dziś wieczór usłyszałem walnięcie i od tego czasu napier... w trakcie jazdy - ewidentnie coś lata po rozpadzie. Kiedy docisnę sprzęgło to dźwięk się zauważalnie wzmaga

Ale skrzynia, biegi...wszystko działa jak powinno przejechałem jeszcze z 40km, więc może tam jakaś osłona czy inny element się rozpadł ?
Gdzie sprawdząc co badać... ?
Jaja...silnik 1.8 aam

[ Dodano: 2014-09-19, 22:11 ]
Zauważyłem dzisiaj, że kiedy odpuszczam gaz to też łupie głośniej i czuję drgania minimalnie na drążku zmiany biegów też

Czyli co to może być - jakaś część sprzęgła , coś w skrzyni ?
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

coś urwało i rozbija się w przy sprzęgle... skrzyni ?

 

Postprzez k-m-r1 » 20 wrz 2014, o 09:10

rozbieraz i zerkasz sprzegło potem reszta
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez przemke » 20 wrz 2014, o 20:07

Ja nic sam nie rozbiorę, nie mam o tym pojęcia niestety ;) Nie mam też aktualnie kogo poprosić żeby pomógł nieodpłatnie
Chciałem orientacyjną opinię zasięgnąć jakich rozmiarów robota to może być... na razie skłaniam się ku decyzji o dojechaniu i złomowaniu auta, ze względu na kiepski stan blacharski w tym próg, pękniętą szybę przednią, uszczelniacz wału ..jeszcze coś by się znalazło w zawieszce pewnie przy przeglądzie.
Lubię go ale przegina pałę już :-x
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław

Postprzez k-m-r1 » 21 wrz 2014, o 19:41

szyba od 250 powiedzmy 350 tyle ja dałem za nową z wymianą
uszczelniacz wału z 15-25 zł plus rozbebeszenie i pozkładanie 50-100 zł robocizna
progi 120 zł strona + robocizna z malowaniem 200 -250 strona

zawieszenie
amorki koplet 250-300
komplet gum mcpersona koncówki drożka 150 zł
poduszka pod amorki przednie 20-35 zł

rozbebeszenie wymiana i zmontowanie .. bezcenne
ustawienie zbierznosci kątów max 100 zł


ja co roku w swojego inwestuje około 500 zł

poprzedni sezon to sprzegło 320
skrzynia 200
przednie tarcze 60
przednie łorzyska 2x 80
przednie zawieszenie komplet 80
drażki 40
przeguby 2x 90
tylne łorzyska 2x 40


przednia szyba 350
olej 80 filtry 30

tanie nie jest ale ten sezon teżbedzie bogaty
Lambda 250
świece 70
przewody 80
musze pogrzebac przy LPG bo 100 tys zrobione i zaczyna sie świrowanie
uszczelniacz wału w sklepie 15 zł w sklepie mechanicznym zgodnie z wymiarami 3 zł a jest ten sam :D
u siebie musze pomyśleć o uszczelce i regeneracja zaworów popychaczy .. 600 bedzie dojdzie pompa oleju 70-120 ....
i dalej bede smigał 2-3 tys miesiecznie :D


ja bym smigał aż zabiorą dowów :D i na szrot
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez przemke » 22 wrz 2014, o 18:59

U Ciebie przy 100tys pewnie reduktor do wymiany.. ale ogólnie niewiele wkładałeś w porównaniu do mnie, tylko, że ja poza wymianą oleju i kół ;) za resztę musiałem jeszcze płacić za robotę...

Cóż najpierw jak się wkurzyłem to pomyślałem, ze wyjmie się wszystko co ostatnio zainwestowałem i na częśc tej wartości by się odsprzedało a na szrot jakoś się dojedzie (żarówy, tłumik środek tył, wentylator chłodnicy , lambda, reduktor itp.)..no bez amorów tylnich kayaby tego szkoda..
Ale skończy sie chyba na tym, że wezmą go ode mnie z zaprzyjaźnionej firmy gdzie potrzebują aut po prostu to jeżdżenia i sami wszystko robią, spawają itp u nich wszystko jeździ raczej do śmierci blacharskiej więc skrzynię pewnie by wymienili

Więc ja nic nie będę robił, najwyżej się ta skrzynia/sprzęgło rozleci
Teraz muszę się skupic na szukaniu następcy - na krócej albo na dłużej:
http://www.golf3.pl/topics20/jaki-kombi ... htm#557990
przemke
Badacz tematu
 
Posty: 172
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 07:31
Lokalizacja: wrocław


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość