Coś cieknie

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Coś cieknie

Postprzez puma » 19 kwi 2008, o 19:51

Witam, :-D
To znów ja i kolejny problem! :-| Zauważyłem jakiś czas temu że pod samochodem są ciągle plamy i coraz gorzej skręcało się kierownicą!Postanowiłem zaglądnąć pod spód! Okazało się że cieknie z układu kierowniczego,bo jakiś frajer nie założył tzw.obejmy! Gdy już ją założyłem i dolałem płynu,po 2 miesiącach znów zauważyłem plamy ale w innym miejscu! sprawdzałem olej ale jest go tyle ile trzeba,więc skąd to może cieknąć!!! Czy to może jakaś uszczelka od układu kierowniczego ? Pytam bo nie mam kiedy zawieźć auto do naprawy a chcę wiedzieć czy mogę tak jeszcze trochę pojeździć? I mam jeszcze pytanie! :-| Czy jest jakiś sposób na lepsze ustawienie skrzyni,bo biegi wchodzą coraz gorzej! Może to kapie ze skrzyni? Trudno powiedzieć ,bo tak tylko zerknąłem i wiem że ubyło oleju ,ale ze wspomagania! :-?
puma i wszystko jasne;)
Avatar użytkownika
puma
Badacz tematu
 
Posty: 182
Dołączył(a): 31 sty 2008, o 15:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Coś cieknie

 

Postprzez VWojtek » 19 kwi 2008, o 20:02

Co do biegów to najlepiej na kanale przesmarować każde cięgiełko idące od lewarka do skrzyni, tylko nie WD-40 ale gęstym smarem najlepiej grafitowym, powinno pomóc. ;-)
My Golf
Avatar użytkownika
VWojtek
Czytacz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 4 lis 2007, o 10:16
Lokalizacja: Jaworzno


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości