CO ILE WYMIENIACIE OLEJ W SKRZYNI BIEGÓW ?

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

CO ILE WYMIENIACIE OLEJ W SKRZYNI BIEGÓW ?

Postprzez bigudii » 31 sie 2007, o 07:23

Przy rozgrzanym silniku ciężko mi wchodzi pierwszy bieg, moze to wina oleju lub jego brak?
bigudii
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 31 sie 2007, o 07:09
Lokalizacja: Inowrocław

CO ILE WYMIENIACIE OLEJ W SKRZYNI BIEGÓW ?

 

Postprzez Grzechu » 1 wrz 2007, o 16:49

Ja specjalistą nie jestem, ale w książce dostępnej na forum przeczytałem, że oleju sie nie zmienia ani nie sprawdza sie jego stanu. Dotyczy to benzyny a jak jest z dislem nie mam pojęcia, może podobni.
Grzechu
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 14:51
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Grzechu » 1 wrz 2007, o 16:54

po twoim temacie przeczytałem jeszcze inne dotyczące skrzyni biegów i chyba się jednak sprawdza. sam już nie wiem :-/
Grzechu
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 wrz 2007, o 14:51
Lokalizacja: Poznań

Postprzez oizo » 18 wrz 2007, o 18:59

dopoki mi skrzynia nie zaczela skrzeczec i biegi ciezko wchodzic to myslalem ze oleju sie nie wymienia ale pojechalem do mechanika kupilem dwa litry oleju i szok ze skrzyni zeszlo tylko 0,5 litra i to pieknego zuru. wlalem dwa litry i bez porownania skrzynia chodzi super lekko i nic nie skrzeczy wiec lepiej to sprawdzic kosztuje to kolo 100zl wymiana i olej polecam bo szkoda skrzyni
oizo
 

Postprzez aros87 » 25 wrz 2007, o 14:46

jak sie wymienia olej w skrzyni, mozna to zrobic samemu i jaki powienien to byc olej, moze byc polsyntetyk?
aros87
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 4 wrz 2007, o 16:53
Lokalizacja: Orzesze

Postprzez Redrick » 25 wrz 2007, o 15:49

olej jest specjalny do przekładni a mozna go wymienic samemu tylko trzeba poszukac wlewu troche głupie dojscie
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości