Cięzko wchodzi 5 bieg

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Cięzko wchodzi 5 bieg

Postprzez sosenek1 » 18 maja 2008, o 14:17

Witam
Może mi cos doradzicie, od wczoraj cięzko mi wchodzi piąty bieg, tzn. czasami wchodzi normalnie czasami nie chce jakby lewarek się o cos blokował. Myślicie że to mogła się skrzynia przestawić lekko a może cos z olejem w skrzyni biegów ( albo za mała albo stary)?
Sam i tak pewnie tego nie zrobie ale zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni biegów, a nie wiem czy to nie będzie zbędny wydatek...
sosenek1
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 mar 2008, o 11:41
Lokalizacja: Sochaczew

Cięzko wchodzi 5 bieg

 

Postprzez młody88 » 19 maja 2008, o 20:05

nie wymieniaj oleju, co najwyżej sprawdź stan. Winne będą cięgła przy skrzyni
Systemy lokalizacji i monitoringu pojazdów GPS tel.511 623 467
młody88
Badacz tematu
 
Posty: 396
Dołączył(a): 2 gru 2007, o 12:23
Lokalizacja: Radom

Postprzez sosenek1 » 20 maja 2008, o 12:58

Patrzyłem wczoraj i faktycznie są luzy na cięgnach, tylko teraz pytanie jak to zniwelować? Kupić jakiś zestaw naprawczy a moze jakoś inaczej się to robi? W intercarsie patrzyłem że są jakieś zestawy naprawcze do drążka, ale nie wiem czy to będzie obejmowało także cięgna...

[ Dodano: 2008-05-20, 22:44 ]
I jeszcze jedna prawidłowość która zaobsrwowałem. Gdy samochód jest zimny, tzn. nie jeździł przez jakieś pół godziny bieg wchodzi bez problemu. Z rana biegi chodzą jak po sznurku. Jak więcej pojeżdże zaczyna wchodzić coraz to gorzej, aż w koncu się nie da. Olej w skrzyni był sprawdzany, wyglądał na wymieniany i poziom był ok. Może to cięgna podczas jazdy w jakis sposób sie rozruszają a po postoju wracają do swojego położenia. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia :/
sosenek1
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28 mar 2008, o 11:41
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez osiolek » 6 paź 2008, o 17:35

ja bym był za cięgłami. wcześniej jak miałem fiata uno miałem podobny problem. po wymianie ciegieł wszystko wróciło do normy.
Avatar użytkownika
osiolek
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 3 paź 2008, o 17:50
Lokalizacja: Bielawa

Postprzez KoRDan » 6 paź 2008, o 22:05

Miałem to samo. problem się zaczął rozwijać i z piątką miałem coraz gorzej. nowy wodzik (koszt ok 15zł) i z głowy.
Avatar użytkownika
KoRDan
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 cze 2008, o 20:46
Lokalizacja: Bydgoszcz


- - - sklep sterydy



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości