Chyba skrzynia umiera :(

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Chyba skrzynia umiera :(

Postprzez RAQnio_V » 26 lis 2011, o 20:25

Siema!
Mam poważny problem (chyba ze skrzynią). Wbijam 1 bieg bez żadnego problemu charczenia itd. ruszam bez problemów nic się nie dzieje... Wbijam 2 bieg i się zaczyna puszczam sprzęgło i dodaje gazu i dźwięk mnie przeraża... Każdy kto miał malucha wie jak odgłos dochodził ze skrzyni na 1 biegu... U mnie dzieje to samo ale na 2 i 3... Wbijam 4, 5 i cicho... Zauważyłem ostatnio, że rozciekły mi się uszczelniacze na skrzyni, ale to było tylko zapocenie... Teraz widzę, że to już cieknie bardziej... Domniemam, że oleju już jest za mało tylko teraz pytanie czy wymiana oleju i naprawa uszczelniaczy zalatwi sprawę, czy muszę się już rozglądać za nową skrzynią. Trochę w błąd mnie wprowadził mechanik bo powiedział, że jak się to tylko poci to nic poważnego tak to bym to zrobił od razu bo koszt mały i dostęp bez problemowy.
Prosiłbym o pomoc opisałem problem jak mogłem. Dodam tylko, że stało mi się to dzisiaj jak wracałem z pracy (przejechałem w takim stanie max 10km i auto stoi do poniedziałku zanim nie trafi na podnośnik) i że biegi wchodzą normalnie bez żadnych problemów..

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdroo
Wąsko i wysoko... Na przekór stereotypom :D
Avatar użytkownika
RAQnio_V
Badacz tematu
 
Posty: 381
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 06:22
Lokalizacja: Jaworzno

Chyba skrzynia umiera :(

 

Postprzez prezesik » 26 lis 2011, o 21:15

Pierw do wymiany uszczelniacze polosi oraz wybieraka biegow, potem zalanie skrzyni olejem 75W90 zalatwi sprawe.
Poprostu skrzynia pracuje "na sucho", wiec sie nie dziw takim odglosom.
Wymiana uszczelniaczy skrzyni jest prosta:
- odkrecasz przeguby wewn. od flansz wychodzacych ze skrzyni
- w srodku flanszy bedzie jedna srubka na imbus, ktora wykrecasz i cala flansza wychodzi ze skrzyni ( uwaga - moga wyleciec resztki oleju zaraz po wyjeciu )
- wyjmujesz stare uszczelniacze delikatnie, aby nie uszkodzic blaszanego kolnierza, w ktorym siedza
- czyscisz miejsce i wstawiasz nowe uszczelniacze
- nastepnie wszystko skladasz
- zalewasz olejem i final
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez RAQnio_V » 27 lis 2011, o 13:53

dzięki za pomoc. W poniedziałek ogarniam temat jak tylko auto będzie na podnośniku...
Wąsko i wysoko... Na przekór stereotypom :D
Avatar użytkownika
RAQnio_V
Badacz tematu
 
Posty: 381
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 06:22
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Sivy » 27 lis 2011, o 14:32

prezesik25 napisał(a):- w srodku flanszy bedzie jedna srubka na imbus, ktora wykrecasz i cala flansza wychodzi ze skrzyni ( uwaga - moga wyleciec resztki oleju zaraz po wyjeciu )


W ADY jest pierścień osadczy + blaszka z tego co pamiętam, dość cięzko to zdemontować.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez RAQnio_V » 28 lis 2011, o 00:45

sprawdzę jutro i dam znać ;)

[ Dodano: 2011-11-28, 21:48 ]
no i niestety skrzynia poszła do wymiany. Okazało się, że uszczelniacze poszły przez łożyska na flanszach. Były tak wytłuczone, że luz powodował wydostawanie się oleju ze skrzyni, który był wszędzie... Na szczęście dzięki pomocy znajomych szybko znalazłem skrzynie w BDB stanie. Niestety podczas montażu okazało się, że u mnie jest skrzynia z 1,8 wraz ze sprzęgłem i trzeba było wymienić również tarczę sprzęgła :/ . Muszę ją tylko jeszcze dobrze wyregulować, bo 1 wchodzi ciężko i wsteczny czasami wyskakuje... Myślę, że temat do zamknięcia i dzięki za pomoc ;)
Wąsko i wysoko... Na przekór stereotypom :D
Avatar użytkownika
RAQnio_V
Badacz tematu
 
Posty: 381
Dołączył(a): 23 kwi 2011, o 06:22
Lokalizacja: Jaworzno


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości