Brak sprzęgła-coś się tłucze

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Brak sprzęgła-coś się tłucze

Postprzez Badzioch » 1 paź 2014, o 15:03

Witam jestem tu nowy
Ostatnio jechałem sobie drogą, wszystko było OK do momentu aż skręciłem na skrzyżowaniu, procedura standardowa hamowanie sprzęgło bieg 2 i się zaczęło.
Drugi bieg wszedł płynnie ale samochód zaczął jechać mimo wciśniętego sprzęgła w podłogę (tak jakby na pól sprzęgła) ujechałem kawałek i zatrzymałem się na poboczu, wybiłem na luz maska w górę patrzę na stan płynu, jest w normie zamknąłem maską wsiadam do samochody noga na sprzęgło a pedał ani drgnie.. Wyłączyłem silnik wrzuciłem 1 i odpaliłem na biegu i tak toczyłem się do domu (ok 10 km) .... Na miejscu okazało się że pedał sprzęgła opadł do samej podłogi, a płynu nie ma. Wymontowałem wysprzęglik i okazało się że tłok jest całkowicie wysunięty do tego stopnia że rozerwało gumową osłonę. dodatkowo coś tłucze się jak by coś metalowego latało po wałku skrzyni czy to opór się rozleciał ?
Badzioch
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:57
Lokalizacja: daleko

Brak sprzęgła-coś się tłucze

 

Postprzez k-m-r1 » 1 paź 2014, o 22:32

do rozdzielenia skrzynia silnik
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Badzioch » 2 paź 2014, o 09:11

k-m-r1 napisał(a):do rozdzielenia skrzynia silnik


Od wczorajszego popołudnia nad tym pracuję wybebeszyłem wszystkie graty akumulator z półką,
instalację elektryczną, cały przód czyli zderzak, belka, pas z chłodnicą itd... Rozdzielę skrzynię i dam wam znać co tam się stało :-o
Badzioch
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:57
Lokalizacja: daleko

Postprzez k-m-r1 » 2 paź 2014, o 18:27

skrzynie wyciagamy na duł

zdejmujemy strone kierowcy przy kole tak by miejsce było

najwygodniej odkrecic cały mcperson z amorkiem
wybic koncówke drażka odkrecici pułośke od skrzyni zdjać zacisk z tarczy i wyjąć po całosci


skrzynie odkrecic od silnika podwieszajac silnik
uniesc lekko odkrecic poduszke skrzyni
pozostałe poduszki poluzować

reszte rozkrecić
czyli 2 pułośka i podwiesić na drucie
wybierak odkrecamy
rozpinamy przewody ...


i skrzynia wyjdzie pieknie

jeśli nie ma kanału też sie da ale trzeba umieść przud około 15-20 cm wyżej niż normalnie jest

ja podkładałem klocki pod sanki w 2 miejscach by było bezpiecznie :D ale tak by miećdostep do skrzyni

przy zdejmowaniu 1 osoba rusza skrzynią druga trzyma na lince owinietej na drucie cośjak by korba do auta lub podobne
przyda sie to przy składaniu bo idealnie ucelujesz w słoneczko


poprostu polecam ksiażke sam naprawiam
gotowy opis zdjecia i opis do odkrecenia minimum elemętów = minimum pracy

ps podwieszasz silnik na grubym klocku drewnianym
podparty na prowadnicach nadkola ale na nadkola daj szmate bo ubrudzisz je i porysujesz


szkoda że fotek nie mam z całej operacji
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Badzioch » 3 paź 2014, o 13:05

Do k-m-r1
Tak tylko ja mam ten problem że półosie nie odkręcą się od skrzyni, ktoś tam grzebał i zorał śruby a w dodatku są one zapieczone dlatego muszę odkręcić przeguby przy zwrotnicach i wyjechać całym silnikiem razem z półosiami. Na dzień dzisiejszy jest już wyciągnięty, ale nie mam czasu aby zabrać się za skrzynię. Myślę że dopiero w poniedziałek ją odkręcę :cwaniak:

[ Dodano: 2014-10-04, 18:11 ]
Dzisiaj udało mi się znaleźć czas więc odkręciłem skrzynię.
Usterką okazała się być pęknięta łapa sprzęgła, chodzi o ten element

Obrazek

Aż dziw że nie wyrządziła większych szkód po za płytką rysą na docisku
Badzioch
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:57
Lokalizacja: daleko


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron