Automatyczna skrzynia biegów - przeciąganie biegów

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Automatyczna skrzynia biegów - przeciąganie biegów

Postprzez kbanah » 9 lut 2015, o 12:17

Witam, mam golfa 3 1.9 TDI w automacie. Mam z nim problem, ponieważ uważam, że zbyt wolno zmienia bieg na wyższy. Manualem przy spokojnej jeździe można spokojnie odpychać się po mieście do 1800 obrotów i jest to jazda ekonomiczna i wygodna. U mnie natomiast skrzynia zmienia biegi dopiero przy 2100 obr/min. Najbardziej odczuwalne jest to przy zmianie z 2giego na 3 i z 3 na 4 bieg. Jeśli chodzi o prędkościomierz to na 3 przełącza od ~60 km/h a na czwórkę przy 85km/h. Czy powodem może być zbyt niski poziom oleju albo elektronika skrzyni?
Jeśli ktoś ma automata to proszę powiedzcie przy jakich obrotach zmienia wam biegi. Wzmożone jest przez to spalanie kiedy w mieście dochodzi do 9 litrów w zimę.
Pozdrawiam i proszę o pomoc.
kbanah
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Automatyczna skrzynia biegów - przeciąganie biegów

 

Postprzez Szkodzin » 11 lut 2015, o 13:13

Mój automat zachowuje się tak samo a raczej zachowywał bo obecnie mam z nim problem jak opisałem w nowym temacie.
Ja oszacowalem, że taka jest po prostu charakterystyka tej skrzynki (też mnie irytują większe obroty) no ale u mnie spalanie aż do 9l nie dochodzi, ale mmyślę, że po mieście te 7 to spokojnie wypije
Avatar użytkownika
Szkodzin
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 17:55
Lokalizacja: Bukowno

Postprzez kbanah » 11 lut 2015, o 17:27

To tyle palić powinien. Mi jeszcze cieknie z pompy z rozdzielacza. Też jest taki głośny? Głośniejszy o wiele od manuala?
kbanah
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 21:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Szkodzin » 11 lut 2015, o 19:59

Hmm ano jest głośny bo trzeba wkręcić go na obroty żeby jechał, znaczy się w manualu ruszalbym i zmieniał biegi przy niższych obrotach a jak przy automacie wkreci się na ponad 2 tys. obrotów to słychać ten silnik
Avatar użytkownika
Szkodzin
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 lis 2009, o 17:55
Lokalizacja: Bukowno

Postprzez kbanah » 12 lut 2015, o 13:08

Nie wyszła im ta skrzynia... Niby płynnie zmienia, bez szarpnięć ale denerwujące jest to, że jedziesz 75 głośno jak ekhm ekhm i do tego spalanie zwiększone.
kbanah
Czytacz
 
Posty: 38
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 21:11
Lokalizacja: Łódź


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości