1.9 TDi AJM dziwne stukanie tylko na ciepłym silniku

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

1.9 TDi AJM dziwne stukanie tylko na ciepłym silniku

Postprzez ares101 » 23 lut 2015, o 12:17

Witajcie,
na początku chciałbym dodać, iż wiem ze to forum Golfa 3, lecz zawsze tutaj otrzymywałem konkretne odpowiedzi dotyczące problemów, wiec może i tym razem ktoś mi pomoże. Sprawa do tyczny Vw Golf 4 z silnikiem 1.9 TDi AJM 115k PD.

Od pewnego czasu słyszę dziwne stukanie z silnika. Po zlokalizowaniu źródła stuku okazało się, że to okolice skrzyni biegów. Stukanie słychać tylko na ciepłym silniku. Auto po odpaleniu na zimnym nie wydaje takich dźwięków. Gdy się rozgrzeje jest ten stuk. Dodam, że czasami (raz na miesiąc) auto ma fazę, ze na biegu jałowym trzęsie mi w środku, ale tylko na wolnych obrotach. Zdarza się to sporadycznie, ale jak zacznie trząść to trzęsie cały dzień. Nie ma zadnej róznicy czy wcisne sprzegło czy nie, stuk i tak jest. Ruszanie, zmiana biegów (na zimnym troche ciezko wchodzi 2gi ale to wiadomo zimny olej) jest jak nabardziej ok. Zadnych ślizgów itp. Zaobserwowałem też, ze na silniku odpalonym przy ok 60C przy nacisnieciu 1/4 sprzęgła był taki delikatny chrup, lecz to tylko przez chwile (na 90C tego nie ma). Do porównania dodaje filmik jak pracuje silnik na zimnym i cieplym 90C silniku. Na drugim filmiku słychac szczegolnie stuk jak nagrywam dół silnika.. Podejrzenia jak przy dwumasie, ale dwumas powinien dzwonic tez na zimnym. Moze korba?

Zimny:
https://www.youtube.com/watch?v=PQ3d9kVdDBQ

Ciepły:
https://www.youtube.com/watch?v=4oAMAdWsu4w
ares101
Czytacz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 00:17
Lokalizacja: Racibórz

1.9 TDi AJM dziwne stukanie tylko na ciepłym silniku

 

Postprzez krzyś » 23 lut 2015, o 19:25

Nie słychać aż tak bardzo tego stuku.. ale na pewno nie jest to korba. Stawiałbym na dwumas. Czy jeśli wciskasz sprzęgło powoli tak mniej więcej w połowie, dźwięk się nie zmienia?
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez ares101 » 23 lut 2015, o 19:34

Dzieki za odpowiedz, dwumas :przestraszony: ? Lecz nie ma tego dzwieku zimnym silniku. Dzwiek sie zmienia jak wciskam sprzeglo ale to chyba normalne. Stuk pozostaje nawet na wcisnietym sprzegle do konca.

[ Dodano: 2015-06-02, 19:53 ]
Kompletne sprzęgło nowe i sobie dalej klupie :-o
ares101
Czytacz
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 00:17
Lokalizacja: Racibórz


- - - oxandrolone



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość