1.9 TDI 1z Zniknęły Biegi

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

1.9 TDI 1z Zniknęły Biegi

Postprzez b3z3rk3r » 1 gru 2013, o 20:28

Witam Wczoraj pojechalem zatankowac rope do auta, po czym wracajac w strone domu po zmianie biegu 3 na 2 o dziwo nie chcial wrzucic się bieg, zdesperowany ponaciskalem sprzeglo i weszla trojka po czym dojechalem pod dom. Gdy wylaczylem silnik wszystkie biegi wchodzily normalnie, lecz gdy wlazylem silnik przy probie wcisniecia obojetnie jakiego biegu bylo slychac takie jakby burczenie zajrzalem pod maske i znalazlem wyciek tylko teraz kwestia czy poszlo sloneczko czy byc moze cos z hydrauliką sprzęgła , zrobilem zdjecia oraz filmik bardzo prosilbym o pomoc boje sie ze to bedzie kosztowna naprawa :(

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7dc ... 7aab2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89d ... b2c80.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/276 ... 6fddb.html

Link Do Filmu :
https://www.youtube.com/watch?v=YyITox0Zcq8
b3z3rk3r
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 00:29
Lokalizacja: Szczecin

1.9 TDI 1z Zniknęły Biegi

 

Postprzez krzyś » 1 gru 2013, o 20:44

na zdjęciach widac że poduszka skrzyni biegów się wylała wiec do wymiany co do samych biegów to spróbuj odpowietrzyć wysprzęglik bo z tego opisu wynika jakby nie do końca było wysprzęglone sprzęgło stąd problem z wbijaniem biegów.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez b3z3rk3r » 12 gru 2013, o 15:38

jednak poszlo mi sprzeglo i teraz pytanie co lepiej wziasc bo mam okazyjnie sachsa za 385 zl czy LUK-a znalazlem jeszcze jakas firme Kager .... co polecacie ?
b3z3rk3r
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 00:29
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez palio » 13 gru 2013, o 09:00

b3z3rk3r, SACHS
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez krzyś » 13 gru 2013, o 15:36

b3z3rk3r napisał(a):jednak poszlo mi sprzeglo i teraz pytanie co lepiej wziasc bo mam okazyjnie sachsa za 385 zl czy LUK-a znalazlem jeszcze jakas firme Kager .... co polecacie ?




nie bierz nawet kagera pod uwage ja montowałem u siebie i jeżdżę obecnie na nim fota zarzekała się że jest to valeo wiec sie skusiłem bo tanie było w miarę i z kasa było krucho owego czasu, teraz żałuje bo już jest na wykończeniu (niecałe 2 lata normalna jazda do pracy) luk i sachs jak najbardziej ok. ;-)
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 13 gru 2013, o 16:05

krzyś napisał(a):luk i sachs jak najbardziej ok
popieram żadne zamienniki !!!
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez b3z3rk3r » 14 gru 2013, o 15:03

witam juz zamowiony sachs 400 zl dalem z kurierem dosc okazyjna cena .... zostaje mi jeszcze tylko pompa wspomagania bo juz chyba na wyykonzeiu jest ... rano jak chce ruszyc autem to kierownica straszny opór stawia .... chyba druga używkę bede musial ogarnąć :(
b3z3rk3r
Czytacz
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 00:29
Lokalizacja: Szczecin


- - - Renowacja posadzki betonowej wymaga zastosowania odpowiedniej zaprawy do naprawy betonu takiej jak Crono.



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości