znowu woda w bagażniku

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

znowu woda w bagażniku

Postprzez swatu » 14 kwi 2012, o 09:02

I znowu z wiosna i deszczami pojawia sie problem wody w bagażniku.
Myslałem ze to wina lampy,ale po uszczelnieniu jej ,woda i tak jakos sie dostaje do wnetrza.
Dziwne jest to ze auto cała noc stało na parkingu a rano ,woda juz stała .Sprawdzajac po omacku reka blachy znalazłem wneke zaraz pod lewa tylnia lampa i tam jest mokro.
Nie mam zdjecia ale pokaze na przykładzie tylnego pasa .Element zaznaczony ,tam własnie w tej wnece jest woda i ,jakims dziwnym cudem przelewa sie do wneki koła zapasowego.
Obrazek
któredy ona sie tam dostaje ? nadkole czy zderzak.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

znowu woda w bagażniku

 

Postprzez AdiK__ » 14 kwi 2012, o 09:15

Wg. mądrego programu są tam jeszcze wkładki tu masz screena z etki z numerami wkładek. Prawdopodobnie tu jest przyczyna.

Obrazek
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez swatu » 14 kwi 2012, o 20:20

jak sie do tych wkładek dostac od wewnatrz ,czy po sciagnieciu zderzaka?
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez ArturVR6 » 8 paź 2012, o 20:31

JeOdkopuje temat mam mokro z prawej strony kolo pompki centralnego ps. Mam korozje w wnece wlewu paliwa jak się otwiera ta klapke to raczej nie ma nic wspolnego lampy tez wykluczam help bo mi go zje w zime:(
Avatar użytkownika
ArturVR6
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:57
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Postprzez buziol12 » 9 paź 2012, o 07:21

Ja mialem tak samo i udało mi sie zlokalizować którędy woda sie dostaje:) pod listwa dachowa przy samej tylnej klapie była mała dziurka:) żeby to sprawdzić musisz rozebrać wszystkie plastiki z boku bagażnika i lać wodę w okolicy tej listwy dachowej i patrzeć od srodka czy Ci leci gdzies woda po blachach :)
Avatar użytkownika
buziol12
Czytacz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 20 wrz 2009, o 14:48
Lokalizacja: Słupsk
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 9 paź 2012, o 08:32

ArturVR6, sprawdź przy lampie czy nie masz przecieków...

i tak jak pisze buziol12, uprzednio rozbierz tam co się da by zobaczyć dokładnie skąd się wzięła woda we wnętrzu... A do uszczelniania silikon oczywiście... ;p
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Ranger » 10 paź 2012, o 17:20

Ja dzisiaj też sie rozprawiałem z przeciekiem. Po rozebraniu wygłuszenia oraz lampy i przeanalizowaniu skąd sie leje mniejwięcej woda po śladach które zostawiła trudno było stwierdzić dokładne miejsce.
Dopiero wziąłem butelke z wodą i miejsce, które pierw myslałem, że powinno przeciekać zacząłem lać wodą, oczywiscie to nie było to, więc lałem dalej. Okazało sie oczywiscie, że woda leje sie ze wspomnianej wczesniej wnęki (oraz prowadzące do niej ślady), ale dziurki były tak malutkie i niewidoczne, że wzrokowo miejsce przecieku było niedostrzegalne. Lanie wody i macanie w środku dopiero pozwoliło stwierdzić skąd jednoznacznie sie leje i dopiero wtedy po dokładnym przyjrzeniu z lampą w ręce mogłem stwierdzić że faktycznie jest tam dziurka albo dwie. Od zewznątrz w kącie pod lampą lakier sie już zluszcza i spoiwo które tam jest przepuszcza, przejechałem czerwonym silikonem i powinno być git.

Wniosek jest prosty, jak nie weźmiesz nie rozbierzesz pierw wszystkiego, a później nie zaczniesz właściwie szukać to możesz łatać otwory fabryczne myśląc, że to może to (bo już tacy byli) :wstyd:
Avatar użytkownika
Ranger
Czytacz
 
Posty: 69
Dołączył(a): 27 sty 2012, o 17:27
Lokalizacja: Mysłowice


- - - Polskie pompy ciepła



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości