Zestaw naprawczy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Zestaw naprawczy

Postprzez Taksi » 1 mar 2013, o 21:51

Siemka chciałbym po zimie poradzić coś z rdza pojawiającą się gdzie nie gdzie na karoserii co myślicie o takim zestawie??? Czy jest coś innego co byście polecili???
http://allegro.pl/super-okazja-profesjo ... 97026.html
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

Zestaw naprawczy

 

Postprzez Gofer » 2 mar 2013, o 01:01

Taksi napisał(a):co myślicie o takim zestawie


Cyt.

"Odpowiedni kolor dorabiamy na podstawie numeru znajdującego się na karoserii samochodu. Kod koloru zwykle znajduje się na wklejce/tabliczce znamionowej zamontowanej w różnych miejscach pojazdu, zależnie od marki. "

Dorobią Ci kolor jaki miało autko opuszczając fabryke.
Po kilkunastu latach Twój samochodzik ma lakier wypłowiały od słonca o zupełnieinnym odcieniu.
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Opik » 2 mar 2013, o 01:28

Gofer, czasami w pro lakierniach bierze wstępnie kolor z kodu lakieru, później na kompie ile lat ma samochód i wychodzi lakier bardzo zbliżony (a na pewno bardziej niż po samym kodzie) do tego co jest na samochodzie faktycznie, więc lakiernik ma później mniej zabawy z dorabianiem idealnie dobranego odcienia. A na same zaprawki typu ryska i pędzelek to i tak wystarczy ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez scyzormks » 2 mar 2013, o 20:27

Dołaczam sie do tematu jaki pedzelek wybrac by nałozyc lakier?

aha i tak KAZDY lakier bedzie sie roznił mniej badz wiecej od tego ktory jest na aucie poniewaz np 15-20 lakier jest juz zmeczony przez warunki atmosferyczne
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez Opik » 2 mar 2013, o 20:35

scyzormks, zależy na co chcesz nałożyć... na długie i cienkie rysy dobrym sposobem jest wykałaczka np, do innych dobry będzie pędzelek modelarski (grubość w zależności od powierzchni zaprawki). Dobrze spisują się też pędzelki do hmm... chyba do makijażu, nie wiem. Zajumałem pannie kiedyś i się spisał świetnie :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rav7 » 3 mar 2013, o 09:19

Najlepiej dorobic w jakiejs firmie gdzie moga Ci dobrac do elementu, ja tak zrobiłem i powiedzialem ze chce pomalowac dol blotnika i gosc dobrał mi lakier wrecz idealnie, nabił to na poczekaniu do spraya i wyszło naprawde calkiem niezle i mimo ze nie mam metalika to doradził mi zebym zrobił "wpyłke" z bezbarwnego i własnie tak zrobiłem, lakier ładnie sie swieci, po wypolerowaniu nawet nie ma roznicy ze starym :) a co do zestawów naprawczych z allegro to... hm... ja kupowałem wszystko osobno, moze wyszło troche drożej ale przynajmniej facet w sklepie powiedział co bedzie lepsze, tylko trzeba tez trafic na ogarniętego w temacie sprzedawce :)
VW Jest Bogiem, Predkosc nalogiem, Turbo zabawa a rozwaga podstawa...
Avatar użytkownika
rav7
Badacz tematu
 
Posty: 183
Dołączył(a): 25 mar 2011, o 13:16
Lokalizacja: KrK

Postprzez pablomed » 5 mar 2013, o 19:42

Kto tak jak ja trzyma autko swoje dłużej to ma dużą szanse zauważyć że lakiery dobierane nie po kodzie a komputerowo wg wzoru są identyczne tylko po nałożeniu przez krótki czas, potem szybciutko pojawia się różnica - ale jak kto chce. Ja jesli ma coś do lakierowania od razuy zaznaczam żeby mi dobrali po kodzie bez żadnycy modyfikacji - i dobrze na tym wychodzę.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości