Zestaw do naprawy lakieru

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Zestaw do naprawy lakieru

Postprzez uzbek » 7 kwi 2013, o 11:33

Witam.

Zauważyłem na internetach coś takiego: http://allegro.pl/lakier-samochodowy-do ... 57301.html .

Powiedzcie mi, czy po zeszlifowaniu ognisk rdzy, zaszpachlowaniu i wygładzeniu, a następnie zastosowaniu takiego zestawu (oczywiście z moim LC3L w puszce) i spolerowaniu całego auta żeby nie było widać różnic w matowości lakieru ma to szansę wyglądać dobrze? Używał ktoś takiego cuda? Może jakieś wskazówki? Chcę rdzę na moim variancie zwalczyć sam :)

Pozdr.
Avatar użytkownika
uzbek
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 10:40
Lokalizacja: ZMY Barlinek / FG

Zestaw do naprawy lakieru

 

Postprzez Paweu » 7 kwi 2013, o 14:54

uzbek napisał(a):czy po zeszlifowaniu ognisk rdzy, zaszpachlowaniu i wygładzeniu,


zapomniałeś o wytrawieniu blachy w miejscach zaatakowanych przez rdzę ;-)

Btw. Takie 'cuda' z allegro bym sobie odpuścił. Lepiej pójść do sklepu z lakierami, farbami samochodowymi i kupić to co potrzeba.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez scyzormks » 7 kwi 2013, o 15:56

Dokładnie nie istnieja cuda na tym swiecie. Stare i sprawdzone sposoby najlepsze
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez uzbek » 7 kwi 2013, o 16:14

A czy w takim zestawie jest jakiś inny lakier niż ze sklepu z lakierami?
Avatar użytkownika
uzbek
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 10:40
Lokalizacja: ZMY Barlinek / FG

Postprzez scyzormks » 7 kwi 2013, o 16:58

Nie powiem ci na alllegro jest masa pseudo znafcow i oszustow sprzedajacych gowno ktore ma zadanie zdrobic niesłychana rzecz.

Tak szcze co ty zrobisz tym zestawem za 50 zł? 100 lakieru koszt ok 40 zł do tego podkłąd papier etc
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez gello1 » 7 kwi 2013, o 17:22

Ja robiłem takim zestawem i zadowolony jestem. Podstawa to jest wytrawić rdzę bo jak sie nie pozbędziesz to nici z tego malowania(to będzie maskowanie na chwilę).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak masz lakier perłowy to ciężko będzie zrobić aby nie było widać. W sensie pod rózny kat perła inaczej odbija. Ale tragedii nie ma :-D
2 lata i nic się nie dzieje :mrgreen:
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez uzbek » 7 kwi 2013, o 17:27

No! To jest odpowiedź! Dzięki kolego! :) A czego użyć do wytrawiania rdzy? I jaki koszt takiego środka? Wyczytałem w necie żeby nie używać żadnej chemii, jedni mówią tak, inni inaczej :|
Ostatnio edytowano 7 kwi 2013, o 17:33 przez uzbek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
uzbek
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 10:40
Lokalizacja: ZMY Barlinek / FG

Postprzez gello1 » 7 kwi 2013, o 17:31

uzbek, usunać mechanicznie ile się da i na to grunt:
Podkład reaktywny lub podkład epoksydowy.
Później szpachlujesz(podkład reaktywny musisz przykryć akrylowym 2K epoksydowego nie musisz). Po szpachlowaniu podkład, baza i klar. To tak w skrócie.
Ważna jest odbudowa nawierzchni sam lakier to pikuś.
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez uzbek » 7 kwi 2013, o 17:43

Avatar użytkownika
uzbek
Badacz tematu
 
Posty: 353
Dołączył(a): 4 kwi 2011, o 10:40
Lokalizacja: ZMY Barlinek / FG

Postprzez gello1 » 7 kwi 2013, o 17:50

Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Postprzez golf 1.4 » 7 kwi 2013, o 21:37

gello1, zrobiłeś kawał świetnej roboty i plus dla Ciebie za to :ok: ale do jednego muszę się przyczepić, Dlaczego odradzasz używania brunoxu?
Ja jak oddałem auto do lakiernika to używał brunoxu takiego jak ten http://allegro.pl/brunox-100ml-najlepsz ... 26024.html Kiedyś też oddałem auto do wujka który jest lakiernikiem bo ojciec skasował mi przód to on też używał brunoxu. Nawet na discovery leci program Fani czterech kółek i oni tez tam to polecają. Ja osobiście nie polecam tego brunoxu w spreju bo ciężko się go rozpyla i dużo go spływa z powierzchni, lepszy ten w tym małym pojemniczku jest gęstszy i lepiej się go nakłada bo można użyć do tego pędzelka i będzie pięknie.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez gello1 » 7 kwi 2013, o 21:43

golf 1.4 napisał(a):Dlaczego odradzasz używania brunoxu?
bo podkład reaktywny sam w sobie zawiera inhibitory korozji i to się kłóci z technologią napraw. Takie coś się stosuje tam gdzie nie da się usunąć korozji mechanicznie(np w trudno dostępnych miejscach). Nie ma co się oszukiwać skorodowanego elementu nie naprawi nawet brunox. Jak jest mocno skorodowane to wycinany a jak lekka korozja to po zeszlifowaniu mamy czystą blaszkę.
Avatar użytkownika
gello1
Gaduła
 
Posty: 723
Dołączył(a): 31 sie 2009, o 15:51
Lokalizacja: LKS

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości