zbiornik spryskiwaczy na 2 pompki 7 l

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

zbiornik spryskiwaczy na 2 pompki 7 l

Postprzez michael.golf » 23 sie 2013, o 18:33

koledzy mam takie pytanie...
założyłem w moim golfie III zbiornik płynu spryskiwaczy 7 litrowy z myślą założenia w przyszłym roku spryskiwaczy na reflektory,więc na razie pompka od spryskiwaczy reflektorów jest nie podłączona.
z pompki reflektorów leci mi płyn.
- czy wężyk od nie używanej pompki reflektorów powinienem czymś zaślepić ??
- czy płyn z pompki reflektorów powinien lecieć nawet wtedy kiedy pompka nie jest włączona elektrycznie ??
- czy muszę liczyć się z wymianą pompki reflektorów na nową ponieważ cieknie i przepuszcza płyn ??
- jeżeli zaślepić to najlepiej czym,jakiej średnicy wewnętrznej jest tam wężyk żeby coś kupić do zaślepienia-tylko co kupić ??
proszę kolegów o radę bo nie chcę najpierw wyjmować zbiorniczka a dopiero potem myśleć czym to zaślepić.
michael.golf
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 28 lis 2008, o 02:19
Lokalizacja: pl

zbiornik spryskiwaczy na 2 pompki 7 l

 

Postprzez pablomed » 23 sie 2013, o 19:54

oczywiście zaślep węzyki, wypływ przez pompkę mimo ze jest wyłączona jest naturalny a czy jest sprawna czyki czy daje dobre ciśnienie dopiero sie przekonasz. Spryskiwacze reflektorów otwierają się dopiero jak dostaną ciśnienia od pompki, więc wycieków wówczas nie bedzie
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez michael.golf » 23 sie 2013, o 20:05

pablomed, tak myślałem że będzie trzeba zaślepić,szkoda że dopiero się o tym przekonałem jak wszystko ładnie założyłem...
możesz mi jeszcze doradzić czym to zaślepić ??
pomyślałem kupić z 10 cm. wężyka z jednej strony założyć do pompki spryskiwaczy a z drugiej strony wcisnąć w wężyk śrubkę i zacisnąć takim ściskiem na śrubokręt do wężyków.
a może jest lepszy sposób ??
jakiej średnicy wężyk przychodzi na tą pompkę ??
michael.golf
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 28 lis 2008, o 02:19
Lokalizacja: pl

Postprzez killah » 24 sie 2013, o 10:58

michael.golf napisał(a):pablomed, tak myślałem że będzie trzeba zaślepić,szkoda że dopiero się o tym przekonałem jak wszystko ładnie założyłem...
możesz mi jeszcze doradzić czym to zaślepić ??
pomyślałem kupić z 10 cm. wężyka z jednej strony założyć do pompki spryskiwaczy a z drugiej strony wcisnąć w wężyk śrubkę i zacisnąć takim ściskiem na śrubokręt do wężyków.
a może jest lepszy sposób ??
jakiej średnicy wężyk przychodzi na tą pompkę ??


ja mam tak zrobione :D :] pompka też czeka na czasy kiedy nie bd miał co robić z pieniędzmi i kupię spryskiwacze :D
killah
 

Postprzez michael.golf » 24 sie 2013, o 11:09

ja mam tak zrobione pompka też czeka na czasy kiedy nie bd miał co robić z pieniędzmi i kupię spryskiwacze
_________________

super...
a podpowiesz mi kolego jak zaślepiłeś tą pompkę od reflektorów na
czas jak nie masz założonych spryskiwaczy reflektorów ??
michael.golf
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 28 lis 2008, o 02:19
Lokalizacja: pl

Postprzez pablomed » 26 sie 2013, o 12:38

michael.golf, przeciez tam jest nikłe ciśnienie, byle jaki pasujący wężyk i zawiąż go na supełek :)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości