Wymiana chłodnicy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Wymiana chłodnicy

Postprzez czepi » 26 lis 2007, o 20:27

Jeśli ktoś ma zamiar wymienić chłodnice to może sobie popatrzeć co go czeka.. :) ... wygląda strasznie ale w zasadzie nie jest tak źle
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Wymiana chłodnicy

 

Postprzez buli84gt » 26 lis 2007, o 23:50

wygląda naprawde poważnie :shock:
Avatar użytkownika
buli84gt
Czytacz
 
Posty: 123
Dołączył(a): 27 sie 2007, o 19:42
Lokalizacja: poznań / biedrusko

Postprzez czorny27- » 27 lis 2007, o 10:43

nooooooooooo.troche babrania z tym jest!!!!!!!!!!!!!!!!!stery zycze powodzenia osobiscie sam bym sie za ra to ni brał
czorny27

aktualne foto str.1
zlot PleszeVW str.27
nowe kolo na sezon 2009 brock B5 16'' str.19,polerka rantu str.20
sesja sezon 2009!!! str.22!!!
recaro gti edition str.17!!
foty sezon 2008 str.8!!!!!!!!!!!
zlot golf3.pl str.6!!!
Avatar użytkownika
czorny27-
Members
 
Posty: 720
Dołączył(a): 25 paź 2007, o 18:20
Lokalizacja: kutno

Postprzez Kryst88 » 28 lis 2007, o 13:18

hehe, ale chłodnice jak sie nie myle wymienia się od środka przodu nie trzeba rozkręcać z tego co pamiętam
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez opolanin » 4 gru 2007, o 16:51

chlodnicy nie wyciagniesz od srodka, wiem bo musze ja wyciagnac tylko nie moge srubki odkrecic, maly problem
opolanin
 

Postprzez Kryst88 » 4 gru 2007, o 17:14

skoro tak uważasz ja tego nie robiłem, ale od środka chyba sie odkręca 4 śruby z tej plastykowej obudowy i powinno wyjsc, tak ja to widze :-)
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez opolanin » 4 gru 2007, o 17:20

no wlasnie nie bo ten plastik jest az do swiatel, zreszta sam zobacz zamotane strasznie
opolanin
 

Postprzez sierars1 » 4 gru 2007, o 23:42

Takie uroki samochodów.
Avatar użytkownika
sierars1
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29 lis 2007, o 03:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez czepi » 5 gru 2007, o 00:30

z tego co pamiętam to tez kombinowałem ile mogłem żeby odkręcić te plastiki i wyjąć chłodnice od środka... ale po namyśle stwierdziłem że w zasadzie to nie wiadomo gdzie trzeba ten platik odkręcić... nie wiem być może jest jakiś sposób od środka ale zaznaczam że to była moja pierwsza większa naprawa golfika więc zrobiłem jak umiałem...
Do opolanin:
1-wyciągamy grill (uwaga żeby nie połamać zatrzasków)
2-odkręcamy zderzak - od przodu kilka śrub i jeszcze musisz nieco pokombinować bo jest on jeszcze zamocowany pod nadkolem. Warto jeszcze przed odkręceniem zderzaka odłączyć przewody kierunkowskazów i halogenów (jeśli masz takowe)
3-po zdjęciu zderzaka pozostaje do odkręcenia przednia belka
4-potem już tylko chłodnica czyli odkręcamy korek wlewu płynu chłodzącego i zdejmujemy zaciski na przewodach chłodnicy i zdejmujemy dolny przewód po czym łapiemy :) płyn chłodzący do naczynia jest go tam coś koło 5 litrów. Zdejmujemy przewody i odłączamy przewody elektryczne czujnika temperatury znajdującego się po przeciwnej stronie przewodów doprowadzających płyn do chłodnicy.
5-chłodnica gotowa do podmiany na nową. Oczywiście należy przekręcić ze starej do nowej czujnik temperatury i tu mała rada postaraj się go w miarę dobrze przykręcić bo ja się troche pobałem zerwania gwintu i zbyt słabo przykręciłem. Po zakręceniu wszystkiego wyszło że przepuszcza płyn i cała zabawa od nowa a moge przynajmniej tobie zaoszczędzić nerwów.

Jeśli jeszcze potrzebujesz jakiejś rady to pisz.
POZDRAWIAM

P.S. Nie trzeba odkręcać reflektora... na zdjęciu widać odkręcony gdyż łudziłem się jeszcze że w jakiś inny sposób wyciągnę chłodnice ale doszedłem do wniosku że lepiej odkręcić kilka śrubek więcej i mieć lepszy dostęp niż sie potem nieźle nawku.... :)

To tyle o chłodnicy a w czwartek biorę się za wymianę termostatu i się pewnie znów trochę naklnę bo dostęp tam ponoć jest niezaciekawy
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez opolanin » 9 gru 2007, o 00:47

czepi dzieki jutro wymieniam chlodnice
opolanin
 

Postprzez grzegorz1203 » 7 lis 2008, o 16:57

Witam. Cieknie mi chłodnica i będe musiał ją wymienić, mam silnik 1,9 TDI z klimą.
Napiszcie mi, czy da radę wyjąć chłodnicę wody bez odłączania chłodnicy od klimy?
Prosze o odpowiedz. Dziekuję.
grzegorz1203
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 lis 2008, o 17:41
Lokalizacja: podkarpackie

Postprzez opolanin » 8 lis 2008, o 00:53

opolanin
 


- - - http://www.motoewolucja.com/



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości