wstawienie szyberdachu

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

wstawienie szyberdachu

Postprzez rafał powała » 2 paź 2008, o 20:01

witam mam pytanie? obecnie posiadam golfika bez szyber-dach-u.. ale mam z rozbitego.. pytanko? czy jest możliwość załozenia tego orginalnego (oczywiście uwzględniam cięcie dachu) :?: :?: czy raczej jest to nierealne?
rafał powała
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 21:43
Lokalizacja: W W L

wstawienie szyberdachu

 

Postprzez pablomed » 2 paź 2008, o 20:14

Realne ale chyba nieopłacalne. Obejrzyj sobie dokładnie auto z szyberdachem, zobaczysz że nie jest to zwykłe cięcie blachy ale jest ona wywinięta na brzegach w dół, czyli dość precyzyjna robota dla blacharza. Nie masz pewności czy osoba która to zacznie robić zrobi jak należy. Dach trzeba będzie pewnie cały pomalwać po tej robocie. Następnie potrzebna jest inna podsufitka z wyprofilowaniem na otwierający się szyberdach. Włącznik i kable to już pikuś. Nie wiem czy w zwykłym dachu sa wszystkie otwory potrzebne do mocowania szybra.
Jak to wszystko podliczysz to chyba niewiele drożej wyjdzie założenie klimy.
Albo rozważ montaż dachu uniwersalnego, odsuwanego w górę, montaż będzie znacznie prostszy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez rafał powała » 3 paź 2008, o 21:04

dzięki serdeczne. w tym klimę mam ale chciałem sobie dla bayerku:) zamontować szyberek.. wszystko mam tylko blacharza musze znaleźć:) dzięki
rafał powała
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 wrz 2008, o 21:43
Lokalizacja: W W L

Postprzez wojtek070580 » 26 lis 2008, o 19:02

kolego niezakładaj tego nigdy w życiu jeżeki ktoś ma goferka z szyberdach em tak jak ja to przewarznie mu niedziała jeśli masz klimę to nic nie cuduj jest to bajer ale jaki ja wynieniłem cały bo była wrwana prowadnica a póżniej siadł silnik i dałem sobie spokuj otwieram go kluczem w lecie tz. uchylam może w zimie na spokojnie kupię ten silnik bo nielubie jak coś niegra ale nie tnij dachu nikt idealnie tego niezrobi a na dachu wszystko widać.jerzeli ci pomogłem to daj plusika narka
Avatar użytkownika
wojtek070580
Badacz tematu
 
Posty: 238
Dołączył(a): 16 paź 2008, o 19:23
Lokalizacja: RTA TRZEŚŃ

Postprzez seb » 26 lis 2008, o 19:37

rafał powała, do tego wszystkiego powinny byc rynienki odprowadzajace wode slupkami na zawiasy drzwi, nie jestem pewien czy bedziesz mial to w standardzie.
seb
 

Postprzez renifer24 » 26 lis 2008, o 21:53

Witam , mialem podobny dylemat przy Reno 19 , ale zrezygnowalem z tego. Po podliczeniu kosztow blacharza zrezygnowalem.Balem sie jeszcze ze ciezko bedzie to uszczelnic.
!!!! Sprzedam mojego golfika !!!!!
1994 r
Avatar użytkownika
renifer24
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 17 cze 2007, o 22:24
Lokalizacja: Chojnice . pomorskie

Postprzez Dam88 » 27 lis 2008, o 17:11

ja sie orientowalem tez kiedys bo do golfa chcialem.. to taki uniwersalny uchylany do gory to koszt minimum 700zl :/
Papier ścierny: kilka złotych, Golf mk3: kilka tysięcy złotych, ścierać z niego lakier -> Bezcenne :)

>>mk3 abd by Dam88 <<
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości