woda w samochodzie

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Przemasbed » 20 lip 2008, o 13:22

Witam mozesz strzelic fotke tego co okreslasz slowem felc bo wstyd mi sie przyznac ale nie wiem o co chodzi :-/ Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Przemasbed
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 10:55
Lokalizacja: Warszawa

 

Postprzez SotoM » 20 lip 2008, o 23:24

felc to chodzi o wejscie do auta jak otwierasz drzwi to wokół masz uszczelke.to o ta uszczelke mi chodzi.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Przemasbed » 21 lip 2008, o 12:17

dzisiaj padalo i znowu mnie zalalo to raczej napewno nie z tylnich drzwi bylem u mechanika i albo leci z tej bocznej belki tak jak sa pasy albo gdzies od kierowcy przy progu.Zgupialem nie wiem skad to sie bierze :-/

[ Dodano: 2008-07-21, 13:02 ]
jak wyjac fotek kierowcy ?

[ Dodano: 2008-07-21, 13:50 ]
stary to nie od drzwi idzie ta woda tylko gdzies z okolicy pedalu gazu badz skrzyni biegow rozebralem cale plastiki wzdluz drzwi i sucho iiiiii jest pelno wody na dywaniku kierowcy a to co bylo z tylo to tylko sie przelewala woda z dywanikow kierowcy.cooooo to moze byc ? co mam sprawdzic?

[ Dodano: 2008-07-21, 17:11 ]
witam wkoncu mi sie udalo odnalezc miejsce w ktory woda dostawala sie do samochodu
Avatar użytkownika
Przemasbed
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mario Mario » 26 lip 2008, o 07:26

Przemasbed napisał(a):Tak istnieja ale rozmawialem z gosciem od auto szyb i powiedzial ze to nie ma sesnu wyciagac uszczelki z innego golfa bo ta uszczelka ulega deformacji i moze jedynie pogorszyc.


G... prawda. Kupilem gole blachy, bo drzwi mialem pogiete tak, ze nie oplacalo się prostowć szpachlować i malować. Przelożylem caly osprzęt z tych pogiętych do drugich drzwi (uszczelki, szyby, mechanizmy i wszystko, wszystko) Drzwi dzialaja bez zarzytu, nic nie cieknie i żadna uszczelka się nie odksztalcila.

[ Dodano: 2008-07-26, 07:29 ]
Ostatecznie wkurzylem sie i przeciagnalem po uszczelce uszczelniaczem sylikonowym i zakleilem dodatkowo czarna tasma izolacyjna i wsumie nie widac roznicy ale szyba jest unieruchomiona.

Ale jakiej różnicy, jak zakleileś to nie cieklo, ale szyba byla unieruchomiona, czy to "nie ma różnicy" znaczy, że dalej cieklo.

[ Dodano: 2008-07-26, 07:37 ]
Przemasbed napisał(a):Powiem ci tak: ja ci tylko napisalem co mi powiedzieli ludzie ktorych znam ktorzy siedza w tym fachu a ten post zalozylem z nadzieja ze ktos moze ma dostep do nowych uszczelek. jezeli juz to taniej mnie wyjdzie wymiana calych drzwi i pomalowanie . Bo skoro taki jestes mechanik to zdarzyles zauwazyc ze drzwi maja jakas wade poniewaz maja kanaliki odprowadzajace wode a i tak przedostaje sie do srodka. Wiele osob w tych drzwiach grzebalo i dupa. Dziekuje bardzo za taka pomoc ale juz dawno myslalem o takim rozwiazaniu jakie mi podales ale nie mam zamiaru eksperymentowac na moim samochodzie gdyz wiele osob mi to odradzalo. Pozdrawiam serdecznie


W sumie gościu masz racje. Nie chcesz podpowiedzi jak naprawić drzwi i uszczelke tylko chcesz podpowiedzi gdzie kupić nową ale tanią. Rozumiem. Ale zauważ, ze to forum jest aby pomagać kolegom i koleżankom zmotoryzowanym, a ludzie odpowiadając na twoje posty staraja sie znaleźc jak najlepsze i jak najtańsze rozwiązania, ponieważ w części jest to jednym z zalozeń istnienia tego forum.

Co do twojego problemu to ci podpowiem, ze niepotrzebnie na silę udrożniasz kanaliki odprowadzające wodę. Czytając dalej twoje posty nie bardzo do końca rozumiem, czy zlokalizowaleś miejsce usterki, bo piszesz najpierw o uszczelce, a dalej o plastiku, jak rozumiem listwie bocznej. więc napisz jak wyglada ostateczna diagnoza.

[ Dodano: 2008-07-26, 07:51 ]
mechanik sie dopatrzyl ze ta woda przedostaje sie tymi kolkami mocujacymi plastik i stwierdzil ze nie da rady tego zrobic bo co sie docisnie i kolki zatrzasnal

Cholera jasna!! jaki plastik, o czym ty czlowieku piszesz, bo nie kumam już, czy to plastik - listwa boczna, czy masz na mysli "boczek" dzrzwi tylnych. Jezeli listwa, to przyklej ją na obustronną tasmę samoprzylepną i bedzie git. Jeżeli piszesz o plastikach czyli boczkach to nic one nie mają do cieknęcia, bo jak sie woda przedostaje do drzwi to i tak ci bedzie cieklo. A może posluchaj rad kolegów, bo temat i problem jest naprawde ciekawy. Może wrzuć na forum kilka dokladnych fotek.

Rada ode mnie. Może nie masz zrąbanej uszczelki dociskajacej, tylko drzwi byly bite i rant nie zostal odpowiedni wyprofilowany i jak kupisz nową usczelkę to dalej ci będzie cieklo. Druga rzecz to mozesz prowadnice szyby miec poodginane i to one prowadza szybę tak, ze niedochodzi ona do usczelki. Dzialaj i daj znać jak najszybciej, nie jest to usterka wymagajaca wymiany drzwi. Pozdro.
Mario Mario
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 07:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez das » 26 lip 2008, o 16:33

Przemasbed napisz gdzie zlokalizowałeś przeciek po wczorajszej ulewie u mnie znalazłem wode na dywaniku kierowcy :-(
das
Avatar użytkownika
das
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 01:50
Lokalizacja: katowice

miejsce przecieku

Postprzez Przemasbed » 2 sie 2008, o 13:17

Ok wiec to bylo tak po pewnej ulewie sie wkurzylem rozbroilem cale plastiki od strony kierowcy wyjalem fotel zdjalem dywaniki i zaczalem obserwowac skad ta woda leci wkoncu doznalem olsnienia ze to nie wina tej uszczelki lecz w przedniej szybie patrzac z siedzenia kierowcy robila mi sie w gornym lewym rogu murchel jakos tam popuszczalo wode ktora szla slukiem przy szybie nastepnie splywala kolo bezpiecznikow i ladowala na dywaniku kierowcy nastepnie przedostawala sie na tylni dywanik. Na poczatku nie wiedzialem ze woda jest u kierowcy poniewaz jak zdjalem dywanik okazalo sie ze jest niezle izolowane taka gruba gumowa oslona nie pozwalajca przedostac sie wodzie. Jesli masz problem z woda w samochodzie to moja rada to rozebrac cale boczne plastiki, dywaniaki i obserwowac skad to plynie bo mozliwosci jest tysiace. Jak ktos chce fotki zobaczyc z naprawy to prosze podawac maila. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Przemasbed
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 10:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marko1967 » 2 sie 2008, o 13:24

das, nie chcę się wymądrzać bo ja osobiście nie mam szyber dachu ale wielo krotnie czytałem na 4um że jedną z przyczyn dostawania się wody do środka auta są zapchane wżyki odprowadzające wode jeżeli masz szyber dach to weź to też pod uwage :-)
Avatar użytkownika
marko1967
Members
 
Posty: 1010
Dołączył(a): 20 sie 2007, o 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości