Woda w bagażniku

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

też miałem taki problem

Postprzez johnypepelos » 31 sty 2013, o 15:19

Witam, ja miałem tak samo zawsze mokro z lewej strony, pod kołem również, zaciekało tak samo pod tylna kanapę. Powodem tej powodzi w aucie była uszczelka tylnej klapy dokladnie lewy górny róg, poszedłem trybem oszczędnym i kupiłem w tesco uszczelkę taką do okien-drzwi i nakleiłem na starą uszczelkę. Jak narazie mija już 2-gi rok i nadal sucho:D Zabieg kosztował ok 6zł. Polecam jeśli nie chce się kupować org. uszczelki.
johnypepelos
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 15:07
Lokalizacja: POLKOWICE
Rocznik: 1996
Silnik: AHU
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

też miałem taki problem

 

Postprzez Opik » 1 lut 2013, o 01:04

no ja dzisiaj uszczelnilem na bardzo gesto sylikonem takze nie powinien cien wody nawet sie pojawic w bagazniku :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez revor » 2 lut 2013, o 19:38

Chyba znalazłem winowajce - wkładka zamka nie ma tej blaszki domykającej, która chroni zamek przed syfem i wodą - to znaczy jest, ale już nie odskakuje, ponad to mam wrażenie, że leci lampkami i śrubami od listwy tej nad tablicą.

Wkładkę wymieniam na nową bo i tak była pokiereszowana i można było ją otworzyć praktycznie każdym kluczykiem, a resztę uszczelnię i zobaczymy co będzie się dziać :hyhy:

Lampami nie cieknie bo bym to zauważył, a uszczelka bagażnika też jest ok. jedyna opcja to wszystkie "dziury" w tej przeklętej klapie.
Ogólnie "brawa" dla VW! Nie rozumiem jak można było tak mocno nie dopracować klapy :wstyd:
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Postprzez Opik » 2 lut 2013, o 19:47

revor, spójrz na to inaczej, klapa zaczęła ciec dopiero w prawie 20 letnim samochodzie. Gdzie ciągle pracuje ma dołkach, jest otwierana i zamykana, kłapie się nią itd. Źle? ;)

Ja lampy zakleiłem i od nich sucho, ze 3 kropelki znalazłem za boczkiem na wewnętrznej stronie błotnika i słupka. I teraz pytanie, czy po prostu się skropliło i wcześniej tego nie zauważyłem, i po wysuszeniu farelką zniknie zupełnie, czy gdzieś odpływ od szybra się przedziurawił :|
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez revor » 2 lut 2013, o 20:54

No mój to ma 21 lat rocznikowo, w moim wieku jest :hyhy:
Golfik daje radę, ale no klapa to bolączka tego modelu i to jest przytłaczające, zwłaszcza, ze jestem perfekcjonistą i chce zrobić wszystko na stan bardzo dobry w miarę możliwości 8-)
Żeby mieć szczelny samochód to została mi właśnie ta nieszczęsna klapa :wstyd:
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

Postprzez kostek678 » 3 lut 2013, o 16:28

revor napisał(a):
kostek678 napisał(a):Kolego mam ten sam problem są 2 możliwości
-Jeżeli posiadasz antenę na dachu to tamtędy może przeciekać...
-Przednia szyba uszczelka na samej górze a zwłaszcza róg lewy górny zobacz czy nie masz mokrej podsufitki tam... ;-)


Kolego, a zauważyłeś, że chodzi o wodę w BAGAŻNIKU ? :hyhy:
Czytamy ze zrozumieniem!



Czytałem ..
1. gdzie z mordą .. prawda jest taka że tamtędy idze do bagażnika słupkiem .... albo przez antene lub z przodu ... u mnie okazało sie ze to przez antene
"...oprócz szaleństwa i głupoty można dodać ciekawość i chęć przesunięcia granicy, cechy bez, których dalej siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali za ogniem:).."
kostek678
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 14 lis 2011, o 02:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości