Woda w bagażniku i za siedzeniem kierowcy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Woda w bagażniku i za siedzeniem kierowcy

Postprzez piter1512 » 8 lis 2013, o 13:18

Witam,mam taki problem,a mianowicie po opadach deszczu mam w lewym narożniku bagażnika mokro,jest wilgotno a po obfitych opadach wilgotno jest nawet pod wycieraczką za siedzeniem kierowcy.Mam szyberdach,co prawda nie działający,próbowałem go delikatnie podkleić silikonem od zewnątrz ale nie wiem,czy to coś pomogło.Czy ta woda w bagażniku to efekt szyberdachu???A może zaciekać poprzez klape bagażnika???
piter1512
Badacz tematu
 
Posty: 151
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 08:53
Lokalizacja: Brzeg

Woda w bagażniku i za siedzeniem kierowcy

 

Postprzez Krakenq » 8 lis 2013, o 17:09

Tak mi się wydaję, że to nie szyberdach, możliwe że gdzieś w miejscach przecieka, ale na 100% trzeba mieć pewność żeby wykluczyć że to nie wina szyberdachu, dlatego idź do mechanika, zobacz, może ci powiedzą gdzie tkwi problem. Pozdro.
Krakenq
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 lis 2013, o 17:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez tomirally » 8 lis 2013, o 17:26

jeśli chodzi o wilgoć za siedzeniem to sprawdź czy masz folię pod boczkiem w drzwiach.a bagażnik to pewnie okolice lampy :-)
tomirally
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 lip 2013, o 12:56
Lokalizacja: lublin

Postprzez Opik » 8 lis 2013, o 20:17

Szyberdach to na 10000% przecieka bo on nie jest szczelny, po to jest m.in. ta czarna plastikowa ramka, przetłoczenie blach i wężyki odpływowe w rogach ;)
do sprawdzenia sporo rzeczy, począwszy od nieszczelnych odpływów szyberdachu (wylot wody na zewnątrz z przodu jest widoczny po otwarciu drzwi - taki gumowy kruciec, a z tyłu schowane pod zderzakiem
okolice tylnych lamp a dokładniej parciejące piankowe uszczelki, może to też być klapa, uszczelka klapy, rozszczelniony zgrzew nadwozia itd
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez piter1512 » 9 lis 2013, o 16:29

Opik napisał(a):Szyberdach to na 10000% przecieka bo on nie jest szczelny, po to jest m.in. ta czarna plastikowa ramka, przetłoczenie blach i wężyki odpływowe w rogach ;)
do sprawdzenia sporo rzeczy, począwszy od nieszczelnych odpływów szyberdachu (wylot wody na zewnątrz z przodu jest widoczny po otwarciu drzwi - taki gumowy kruciec, a z tyłu schowane pod zderzakiem
okolice tylnych lamp a dokładniej parciejące piankowe uszczelki, może to też być klapa, uszczelka klapy, rozszczelniony zgrzew nadwozia itd
A od czego najlepiej zacząć i jak do tego się zabrać???Byłem dzisiaj u 3 mechaników i stwierdzili,że nie chce im się grzebać przy takich pierdołach,proponowali udać się do tapicera samoch. ale w mojej okolicy niestety nie ma takiego fachowca :-(
piter1512
Badacz tematu
 
Posty: 151
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 08:53
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Opik » 9 lis 2013, o 21:46

Najlepiej to ściągnij sobie plastikowe obicie z bagażnika (jedna śrubka pod uchwytem i plastikowe spinki dookoła) i materiałowe boczki bagażnika (kilka spinek) i wpakuj się do bagażnika, a ktoś inny niech leje wodę. Sprawdź sobie z którego miejsca się leje
Masz do wyboru:
- uszczelki lamp
- zgrzew blachy w okolicy lamp
- uszczelka klapy bagażnika
- zgrzew blachy pod uszczelką (mało prawdopodobne)
- miejsca w których mocuje się teleskopy klapy bagażnika
- rdza/rozszczelnienie spawu/zgrzewu nadwozia schowane pod tymi gumowymi listwami na krawędziach dachu
- rdza/nieszczelność na kielichach tylnego zawieszenia
- nieszczelność przy tylnych szybach w 3d
- uszkodzona wężyki odpływowe z szyberdachu
- uszkodzone gumowe harmonijki-osłonki przewodów pomiędzy klapą a nadwoziem

Do tego kilka opcji w samej klapie:
- standardowo rdza w okolicy szyby, najczęściej na dole
- rdza pod ozdobną listwą-uchwytem klapy
- rdza pod tablicą rejestracyjną w okolicy kostek montażowych do ramki tablicy
- nieszczelne wklejenie szyby
- nieszczelne otworki montażowe pod lotkę GTI
- nieszczelny mechanizm zamka/klamki - uszkodzona uszczelka

Może też woda lać Ci się po wewnętrznej stronie słupka C. Jakim cudem? A takim że woda dostaje się do klapy, a po jej uniesieniu spływa w najniższe punkty - akurat tam gdzie są gumowe harmonijki-osłonki przewodów
Jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez greg_117 » 10 lis 2013, o 21:03

miałem to samo i tak jak koledzy piszą mi leciało przy lampach oraz miałem całkiem wyrzucone spod auta jakby gumy okrągłe co wchodziły w karoserie od dołu i tam były dziury gdzie woda zalewała mi autko ;/
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Postprzez piter1512 » 11 lis 2013, o 14:47

Opik napisał(a):Najlepiej to ściągnij sobie plastikowe obicie z bagażnika (jedna śrubka pod uchwytem i plastikowe spinki dookoła) i materiałowe boczki bagażnika (kilka spinek) i wpakuj się do bagażnika, a ktoś inny niech leje wodę. Sprawdź sobie z którego miejsca się leje
Masz do wyboru:
- uszczelki lamp
- zgrzew blachy w okolicy lamp
- uszczelka klapy bagażnika
- zgrzew blachy pod uszczelką (mało prawdopodobne)
- miejsca w których mocuje się teleskopy klapy bagażnika
- rdza/rozszczelnienie spawu/zgrzewu nadwozia schowane pod tymi gumowymi listwami na krawędziach dachu
- rdza/nieszczelność na kielichach tylnego zawieszenia
- nieszczelność przy tylnych szybach w 3d
- uszkodzona wężyki odpływowe z szyberdachu
- uszkodzone gumowe harmonijki-osłonki przewodów pomiędzy klapą a nadwoziem

Do tego kilka opcji w samej klapie:
- standardowo rdza w okolicy szyby, najczęściej na dole
- rdza pod ozdobną listwą-uchwytem klapy
- rdza pod tablicą rejestracyjną w okolicy kostek montażowych do ramki tablicy
- nieszczelne wklejenie szyby
- nieszczelne otworki montażowe pod lotkę GTI
- nieszczelny mechanizm zamka/klamki - uszkodzona uszczelka

Może też woda lać Ci się po wewnętrznej stronie słupka C. Jakim cudem? A takim że woda dostaje się do klapy, a po jej uniesieniu spływa w najniższe punkty - akurat tam gdzie są gumowe harmonijki-osłonki przewodów
Jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę
Spróbuje jutro coś pokombinować,dzięki za rady

[ Dodano: 2013-11-19, 09:49 ]
Opik napisał(a):Najlepiej to ściągnij sobie plastikowe obicie z bagażnika (jedna śrubka pod uchwytem i plastikowe spinki dookoła) i materiałowe boczki bagażnika (kilka spinek) i wpakuj się do bagażnika, a ktoś inny niech leje wodę. Sprawdź sobie z którego miejsca się leje
Masz do wyboru:
- uszczelki lamp
- zgrzew blachy w okolicy lamp
- uszczelka klapy bagażnika
- zgrzew blachy pod uszczelką (mało prawdopodobne)
- miejsca w których mocuje się teleskopy klapy bagażnika
- rdza/rozszczelnienie spawu/zgrzewu nadwozia schowane pod tymi gumowymi listwami na krawędziach dachu
- rdza/nieszczelność na kielichach tylnego zawieszenia
- nieszczelność przy tylnych szybach w 3d
- uszkodzona wężyki odpływowe z szyberdachu
- uszkodzone gumowe harmonijki-osłonki przewodów pomiędzy klapą a nadwoziem

Do tego kilka opcji w samej klapie:
- standardowo rdza w okolicy szyby, najczęściej na dole
- rdza pod ozdobną listwą-uchwytem klapy
- rdza pod tablicą rejestracyjną w okolicy kostek montażowych do ramki tablicy
- nieszczelne wklejenie szyby
- nieszczelne otworki montażowe pod lotkę GTI
- nieszczelny mechanizm zamka/klamki - uszkodzona uszczelka

Może też woda lać Ci się po wewnętrznej stronie słupka C. Jakim cudem? A takim że woda dostaje się do klapy, a po jej uniesieniu spływa w najniższe punkty - akurat tam gdzie są gumowe harmonijki-osłonki przewodów
Jak coś jeszcze sobie przypomnę to napiszę
Wode w bagażniku odkryłem-dostaje się chyba przez szybe od bagażnika(lewy dolny róg szyby jest lekko skorodowany i chyba tamtedy leci) a co do podłogi pasażera za kierowcą???Jade zaraz do tapicera samoch,twierdzi,że może przedmuchanie kanalików pomoże albo bocznym słupkiem się jakoś dostaje,zobaczymy.

[ Dodano: 2013-11-20, 09:37 ]
greg_117 napisał(a):miałem to samo i tak jak koledzy piszą mi leciało przy lampach oraz miałem całkiem wyrzucone spod auta jakby gumy okrągłe co wchodziły w karoserie od dołu i tam były dziury gdzie woda zalewała mi autko ;/
czy możliwe jest,aby woda dostała się na tył spod podłogi kierowcy za siedzenie pod nogi pasażera?Mechanik podejrzewa,że winna jest podłoga,pod dywanikiem kierowcy też było lekko wilgotno.Jak rozwiązałeś ten problem z podłogą???
piter1512
Badacz tematu
 
Posty: 151
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 08:53
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Michu! » 28 lis 2013, o 19:19

zobacz czy masz folie na boczkach drzwi, mi leciala woda z powodu braku tej folii
Avatar użytkownika
Michu!
Badacz tematu
 
Posty: 345
Dołączył(a): 27 maja 2012, o 11:30
Lokalizacja: Knurów
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez prezesik » 28 lis 2013, o 19:32

Michu! napisał(a):zobacz czy masz folie na boczkach drzwi, mi leciala woda z powodu braku tej folii


U mnie było to samo po stronie pasażera.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Opik » 28 lis 2013, o 19:32

woda może się dostawać z bagażnika pod tylną kanapę, a jak będzie jej dużo to wręcz pod nogi pasażerów, czyli tak jak piszesz za fotelem kierowcy - zwłaszcza że zauważyłeś możliwe przepuszczanie po lewej stronie klapy
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez greg_117 » 1 gru 2013, o 13:53

dawno mnie tu nie było co do podlogi to w karoseri sa takie otwory w których siedzą takie okrągłe zaślepki i pare z nich nie miałem i była dziura i właśnie po zaślepieniu tych otworów podłogi przestały byc wilgotne :)

takie coś u mnie było :

http://www.google.pl/imgres?sa=X&biw=12 ... =152&ty=67
greg_117
Gaduła
 
Posty: 514
Dołączył(a): 23 sty 2010, o 01:30
Lokalizacja: Bieżuń

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości

cron