Woda pod lampą

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Woda pod lampą

Postprzez MarcinVW » 4 maja 2013, o 18:16

Wiem ze temat wałkowany X razy lecz przeczytałem wszystkie co odkopałem na google i nic nie znalazłem podobnego do mojego przecieku. Mam wodę pod prawą lampą i nie wiem z skąd. Róg lampy cały uszczelka też szyber tak samo tydzień temu targałem podsufitkę i woda się nie zbierała w rynience szyberdachu tylko rozpływała po odprowadzeniach. Dziś zwaliłem cały boczek i nadkole miałem całe zapocone skąd by leciało skoro nadkole całe zapocone i woda stoi w rogu jak nadkole z podłoga się łączy?
MarcinVW
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 09:08
Lokalizacja: z tad

Woda pod lampą

 

Postprzez palio » 4 maja 2013, o 18:36

Z przodu czy z tyłu?
Avatar użytkownika
palio
Administrator
 
Posty: 3891
Dołączył(a): 24 mar 2010, o 20:45
Lokalizacja: Fajsławice
Rocznik: 95
Silnik: 1Z++
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Opik » 4 maja 2013, o 19:24

palio45 napisał(a):Z przodu czy z tyłu?


tak, z przodu, pod przednią lampą dostaje mu się woda na łączenie podłogi ... :roll:



przerabiałem podobny temat u siebie i poza najbardziej klasycznym z klasycznych motywów dlaczego tak się dzieje musisz doliczyć takie ewentualności. Zaczniemy od dołu:

- zgrzew blachy (łączenie pasa tylnego z błotnikiem) pod lampą
- lampa (pod, nad, dookoła) - ale to sprawdziłeś
- zgrzew blachy-krawędź (uszczelkę klapy bagażnika na to "nadziewasz")
- okolice i sama śrubka z tym okrągłym dzyndzelkiem - mocowanie siłownika klapy
- okolice i sama gumowa harmonijka - osłonka przewodów wchodzących w klapę*
- jakaś dziurka pod tą gumową listwą idącą przez dach
- pęknięty odpływ (mało realne) - woda w większości nim wychodzi na zewnątrz auta, ale jednak część zostaje w środku

*w przypadku tej harmonijki warto sprawdzić jeszcze jedną rzecz. Zdejmij obicie klapy (to co osłania mechanizm wycieraczki itd) i sprawdź czy tam nie ma wody. Do sprawdzenia:

- krawędź-rowek pod szybą, zwłaszcza narożniki
- stan klapy pod plastikową listwą-uchwytem-osłonką
- okolice mechanizmu zamka (uszczelka z czasem parcieje i lubi wpuszczać tamtędy wodę do środka
- stan klapy za tablicą rejestracyjną
- wszystkie plastikowe spinki służące do mocowania wkrętów i śrub

jaki związek ma klapa z wodą akurat w opisywanym przez Ciebie miejscu pod lampą? Ano taki - woda dostaje się do klapy, zostaje w jej rogach. Podnosisz ją później żeby dostać się do bagażnika, woda ścieka sobie radośnie obok szyby w profilu klapy, po harmonijce (najniższy punkt w momencie otwarcia klapy), dalej ląduje wewnątrz słupka C i sobie radośnie spływa na dół doprowadzając Cię do szewskiej pasji
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MarcinVW » 5 maja 2013, o 10:48

Będę szukał w takim razie dalej teraz zdejmę pewnie zderzak żebym się upewnił ze od spodu wszystko ok. A co do klapy to pod tablica mam mała dziurkę i jedna lampka oświetlenia lata luźno ale raczej klapę bym wykluczył bo by była woda w kole a nie pod lampa.
MarcinVW
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 09:08
Lokalizacja: z tad

Postprzez Opik » 5 maja 2013, o 12:56

MarcinVW, no niekoniecznie przy kole, napisałem jak może się znaleźć w słupku przecież ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez MarcinVW » 15 maja 2013, o 19:23

Po godzinnej walce z wodą znalazłem przyczynę na końcu dachu pod listwa dachową tak jak się kończy stara masa uszczelniająca popękała i była szczelina, po załataniu na nowo masą w bagażniki nawet grama wody.
MarcinVW
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 09:08
Lokalizacja: z tad

Postprzez Opik » 16 maja 2013, o 00:47

Mówiłem ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - http://www.architekciwpolsce.pl/news,410.html



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron