wielki problem z drzwiami

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

wielki problem z drzwiami

Postprzez sstefan » 10 kwi 2008, o 14:48

mili pastwo mam problem...z drzwiami od pasażera...
a wiec tak najpierw popsuła sie łopatka w zamku zewnętrznym... jednak nie było czasu na zrobienie tego... teraz jednak w klamce wewnętrznej tez coś sie stało i drzwi sie nie otwierają już wogole...

teraz powstaje pytanie żeby zrobić obie klamki muszę chyba robić to na otwartych drzwiach... jednak jak go teraz otworzyć :( ewentualnie jak to naprawić :(

z góry dziękuje za każda pomoc bo jest tonie lada dla mnie problem...

pozdrawiam
sstefan
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 14:41
Lokalizacja: wlkp:)

wielki problem z drzwiami

 

Postprzez mietek » 10 kwi 2008, o 16:30

spruboj sciagnac tapicerke z dzwi inaczej ciezko sie dostac calej i tak niesciagniesz przy zamknietych dzwiach ale moze wlozysz reke do srodka i otwozysz to jest na zatrzaski wszystko to wiesz masz 2 srobki tylko na tym plastiku co zamykaszdzwi odegniesz tapicere i powinno sie udac otwozyc bo inaczej raczej sie nieda ja mysle to chyba najbespieczniejszy sposub zeby nic niezepsuc a otwozyc ale napewno dostaniesz jeszcze pare cennych rad od innych forumowiczow
mietek
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 13:31
Lokalizacja: oldenburg

Postprzez sstefan » 10 kwi 2008, o 17:46

mietek napisał(a):spruboj sciagnac tapicerke z dzwi inaczej ciezko sie dostac calej i tak niesciagniesz przy zamknietych dzwiach ale moze wlozysz reke do srodka i otwozysz to jest na zatrzaski wszystko to wiesz masz 2 srobki tylko na tym plastiku co zamykaszdzwi odegniesz tapicere i powinno sie udac otwozyc bo inaczej raczej sie nieda ja mysle to chyba najbespieczniejszy sposub zeby nic niezepsuc a otwozyc ale napewno dostaniesz jeszcze pare cennych rad od innych forumowiczow



sruby znalazlem na raczce obok klamki
zdjąłem chwytak od szyby i od lusterka jednak reszta odgiąć nie można za bardzo:( lub podpowiedzcie gdzie... lub jak to ugrysc nie chce za wiele zniszczyć

pozdrawiam
sstefan
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 14:41
Lokalizacja: wlkp:)

Postprzez mietek » 10 kwi 2008, o 20:52

no przypatzylem sie temu i jest to nielada wyzwanie rozbiezesz klamke to i tak mysle ze sie tam niedostaniesz zeby otwozyc ja ci zaproponuje jedno wyjscie jedz do mechanika i zapytaj ile wezmie za otwozenie tego bo niektuzy maja specjalne pierdoly jak ci powie cene to pojedz na szrot i dowiedz sie ile kosztuje caly ten bok w twoim kolorze moze znajdziesz taki sam wtedy ten zniszczysz naprawisz i dasz drugi jak sie oplaci , jest jeszcze jedno wyjscie jak niedasz rady dopasowac tapicery kup byle jaka i zrob tak jak ja ja to obszylem skura jesli cie to zainteresuje to wstawie fotki jak to wyszlo a wyszlo calkiem niezle. no cieszko jak z 2 stron sie nieotwiera to lipa bardzo wiecej tu niepomoge raczej mi sie skonczyly pomysly zawiele tu niema dowymyslenia albo mechanik albo niszczyc to moje 2 odpowiedzi
mietek
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 13:31
Lokalizacja: oldenburg

Postprzez sstefan » 11 kwi 2008, o 11:49

mietek napisał(a):no przypatzylem sie temu i jest to nielada wyzwanie rozbiezesz klamke to i tak mysle ze sie tam niedostaniesz zeby otwozyc ja ci zaproponuje jedno wyjscie jedz do mechanika i zapytaj ile wezmie za otwozenie tego bo niektuzy maja specjalne pierdoly jak ci powie cene to pojedz na szrot i dowiedz sie ile kosztuje caly ten bok w twoim kolorze moze znajdziesz taki sam wtedy ten zniszczysz naprawisz i dasz drugi jak sie oplaci , jest jeszcze jedno wyjscie jak niedasz rady dopasowac tapicery kup byle jaka i zrob tak jak ja ja to obszylem skura jesli cie to zainteresuje to wstawie fotki jak to wyszlo a wyszlo calkiem niezle. no cieszko jak z 2 stron sie nieotwiera to lipa bardzo wiecej tu niepomoge raczej mi sie skonczyly pomysly zawiele tu niema dowymyslenia albo mechanik albo niszczyc to moje 2 odpowiedzi


naprawdę nie ma innej opcji w końcu mechanik nie wcinał by sie w tapicerke i niszczyl?? ?? no tak czy nie??

pozdr
sstefan
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 14:41
Lokalizacja: wlkp:)

Postprzez kamilecki » 12 kwi 2008, o 13:43

ja proponuje odkręcić te 2 sróby w rączce i próbować odczepiać zatrzaski od spodniej i tylnej części drzwi, następnie spróbować unieść tylną część tapicerki ku górze (wyłamiesz przy tym przenie 2 zatrzaski, które można naprawić) tak żeby wyjąć tył do góry, musisz przy tym odciągnąć dolną część tapicerki od drzwi tak zeby podczas przekręcania nie wadziła w tapicerkę na słupku. odciągnięcie tapicerki od drzwi będzie ciężkie ale jest wykonalne.

jak coś to pisz na gg
pozdr
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Problem z szybami

Postprzez zimer1a » 14 kwi 2008, o 20:52

Witam wszystkich, czy mógłby mi ktoś pomóc gdyż : podłączyłem sterownik na pilota do zamka centralnego wszystko działa spoko tylko podczas otwierania drzwi z pilota otwierają się też szyby i na odwrót, czy mozna temu zaradzić ?
Z góry wielkie dzięki
zimer1a
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 wrz 2007, o 14:03
Lokalizacja: Zamość

Postprzez kamilecki » 15 kwi 2008, o 06:58

za długi IMPULS STERUJĄCY, ustaw 1sekunde
kamilecki
Gaduła
 
Posty: 459
Dołączył(a): 31 paź 2007, o 19:16
Lokalizacja: do kąd

Postprzez mietek » 16 kwi 2008, o 12:44

sluchaj mechanik sie niewetnie w tapicerke tylk ciwypruje zamek z flakami i ci to otwozy ale cie policzy i potem bedziesz musial poprzerabiac zamki wiec albo machanik ci to otwozy i ci policzy albo sam sobie otworzesz niszczac tapicerke twoja sprawa ja bym sie dowiedzial ile co kosztuje i jaka ruznica i bym wtedy zadzialal
mietek
Badacz tematu
 
Posty: 166
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 13:31
Lokalizacja: oldenburg

Postprzez sstefan » 16 kwi 2008, o 15:52

mietek napisał(a):sluchaj mechanik sie niewetnie w tapicerke tylk ciwypruje zamek z flakami i ci to otwozy ale cie policzy i potem bedziesz musial poprzerabiac zamki wiec albo machanik ci to otwozy i ci policzy albo sam sobie otworzesz niszczac tapicerke twoja sprawa ja bym sie dowiedzial ile co kosztuje i jaka ruznica i bym wtedy zadzialal


wyciolem lekko dremelkiem pod zamkiem tapicerkę popodginałem i mam teraz otwór jakby popielniczka taka mała - zrobię dodatkowe głośniki w drzwiach lub można to zakleić chwilowo dopóki głośników nie dostane w rozsądnych pieniądzach i będzie oki ...

generalnie po włamaniu wewnętrzny zamek w drzwiach do wymiany koszt 50 zl i godzinka roboty....

pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie...
sstefan
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 14:41
Lokalizacja: wlkp:)


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości