Tylna szyba

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez revor » 2 lis 2011, o 13:14

A mi się wydaję, że ruda wychodzi z racji tej uszczelki :cenzura: A to dlatego, że między uszczelką a klapą zbiera się woda, natomiast już tak łatwo stamtąd nie wyparowuje :hyhy: Jak nie będzie uszczelki to woda będzie miała mogła swobodnie wypływać, odparowywać etc

BTW Tą uszczelkę mogę w tej chwili wydłubać, prawda? Szyba jest przecież wklejona i nadal będzie hmm szczelna, tak ? 8-)
Zapraszam do skomentowania mojego Golfera ;)
http://www.golf3.pl/topics2/golf-mk3-aam-vt37083.htm
Avatar użytkownika
revor
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 2 wrz 2011, o 01:10
Lokalizacja: Leszno

 

Postprzez Karol B. » 13 kwi 2012, o 22:03

Odświeżam temacik. Jest na to może jakiś domowy sposób? Szykuje mi się walka z rudą. Oglądałem wiele innych klap do kupienia zamiast swojej i każda miała tam początki rudej, więc wole swoją ogarnąć...
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez czarus21 » 13 kwi 2012, o 22:20

na co domowy sposób
tak dokładniej
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez Opik » 14 kwi 2012, o 02:51

Jeżeli nie ma za dużo rudej na tej klapie to ja bym z nią powalczył, lepiej wydać tyle samo na robotę co za "nową" klapę, ale mieć to od początku do końca zrobione z ładem, a nie pięknie wyglądającą używkę która po pierwszej zimie będzie bardziej schrupana niż tą co masz obecnie.
A po zrobieniu bardzo dokładnie osuszasz ten "rowek" i wypełniasz na równo czarnym silikonem. I po paru latach jesteś w gronie 0,0001% właścicieli Golfów bez rdzy dookoła tylnej szyby :lol: A jak zrobisz to ładnie, bez zarzygania całej klapy i wyrównasz to będzie wyglądało jak fabryka :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Karol B. » 15 kwi 2012, o 20:12

czarus21 na wycięcie tylnej szyby, jak w temacie... A domowy dlatego, że nie jestem w tych sprawach zawodowcem. Opik, moja klapa jeszcze nie była nigdy robiona i ma tylko powierzchniową rudą, więc wole ją odratować niż kupować inną nie wiadomo jakiego stanu :-) Wolałbym wyciąć tą szybę i konkretnie zrobić renowację i znów wkleić szybkę jak fabryka :-)
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Postprzez czarus21 » 15 kwi 2012, o 23:14

tylko wycięcie szyby nie jest takie proste trzeba drut przekładać a to nie takie proste wycinałem już parę szyb ale wszystkie były do wymiany wiec się z nimi nie pieściłem ale kiedyś się zastanawiałem czy dało by rade nagrzać drut i go przełożyć pod szyba bo jakoś trzeba się przebici przez klej znam wariata który wyciął szybę w kaddecie nożykiem do tapety
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez Opik » 16 kwi 2012, o 00:04

Karol B., ja o tym wiem doskonale bo ja swoją też mam zamiar robić, a nie kupić nie wiadomo jaką padakę ładnie maźniętą miesiąc wcześniej :)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez markus33 » 3 lip 2012, o 12:43

Co do tych tylnych klap to kupiłem swojego golfa z rdzą na tylnej klapie oczywiście w zakładzie wycieli mi szybę, lakiernik powalczył z rdzą, ładnie pomalował i powiedział aby nie zakładali uszczelki przy wklejaniu szyby. Co dziwne jak pojechałem na wklejanie, gościu pierwszy zaproponował wklejenie bez uszczelki??? (sama uszczelka kosztuje ok 20zł) podobno to ona jest powodem rdzewienia - podchodzi wilgoć itd.
Avatar użytkownika
markus33
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 30 lis 2009, o 10:12
Lokalizacja: Warszawa/Zamość

Postprzez Radekb351 » 5 lip 2012, o 16:28

markus33 napisał(a):Co do tych tylnych klap to kupiłem swojego golfa z rdzą na tylnej klapie oczywiście w zakładzie wycieli mi szybę, lakiernik powalczył z rdzą, ładnie pomalował i powiedział aby nie zakładali uszczelki przy wklejaniu szyby. Co dziwne jak pojechałem na wklejanie, gościu pierwszy zaproponował wklejenie bez uszczelki??? (sama uszczelka kosztuje ok 20zł) podobno to ona jest powodem rdzewienia - podchodzi wilgoć itd.


Dobrze ci podpowiadają.
Na rudą to najlepszym sposobem jest kątówka i dorobienie kawałka reperaturki.
Z doświadczenia wiem ze sposób dobry tylko pracochłonny i trzeba wszystko dokładnie oczyścić i zakonserwować. Drobne przecherze można próbować piaskować.
Avatar użytkownika
Radekb351
Gaduła
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:53
Lokalizacja: STW

Postprzez Opik » 5 lip 2012, o 22:04

Powodem rdzewienia jest to, że między klapą a szybą powstaje szczelina, w którą dostaje się najgorszy syf z drogi/woda, a że klapa ma kształt jaki ma, to jeżeli sam tego nie wyczyścisz/wytrzesz, zostaje skazane na wieczne zaleganie. I sobie gnije/penetruje, gnije pod nową warstwą, dalej gnije, aż w końcu pożera lakier, podkład i wyżera dziury w blasze. Jeżeli klapę masz dookoła szyby w stanie idealnym, to jest na to dobra metoda - czarny silikon dookoła w tą "szczelinę". Jak się postarasz, to będzie to wyglądało, a przede wszystkim problem z rdzewieniem w tym miejscu zniknie
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Gofer » 6 lip 2012, o 07:16

Opik napisał(a):Powodem rdzewienia jest


No dobrze , ale co jest powodem rdzewienia okolic rejestracji ?
Avatar użytkownika
Gofer
Gaduła
 
Posty: 607
Dołączył(a): 4 lut 2009, o 08:50
Lokalizacja: EL ... LX

Postprzez Radekb351 » 6 lip 2012, o 13:24

Listewka plastikowa. Zobaczcie sobie jeszcze mocowania świateł podświetlenia rejestracji tam tez ostro lubi kwitnąć. :-P
Avatar użytkownika
Radekb351
Gaduła
 
Posty: 720
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:53
Lokalizacja: STW

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości