tylna klapa - siłownik

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

tylna klapa - siłownik

Postprzez marcinsze » 26 sie 2008, o 21:57

Hejka, mam takie pytanko dysponuje dwoma siłownikami od centralnego zamku (każdy 4kg) które mi pozostały od zakupionego kompletu centralnego zamku (kupiłem do 5-drzwiowego bo był w cenie 3-drzwiowego a taki potrzebowałem) i zastanawiam się teraz czy nie można wykorzystać jednego z tych siłowników do otwierania zamku tylnej klapy. Próbował kiedyś ktoś z Was coś takiego zrobić, jeśli tak to jak wygląda sprawa montażu ?? Co sądzicie o takim pomyśle??
marcinsze
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 23:54
Lokalizacja: Borowa

tylna klapa - siłownik

 

Postprzez zeddicus » 26 sie 2008, o 23:30

Zamek tylnej klapy otwierany jest pneumatycznym siłownikiem od zamka centralnego więc nie wiem po co tak kombinować (chyba że nie masz centralnego).
Chyba że chcesz żeby Ci się podnosiła cała tylna klapa wtedy najlepiej jeśli załączysz zdjęcia tego siłownika.

Jeżeli nie masz centralnego to też jest bez sensu bo wodzik od zamka tylnej klapy ma skok 1cm i otworzył byś go byle silniczkiem od wiatraczka :)

Jednym słowem - lepiej wystaw na allegro a za zarobione pieniądze kup sobie jakikolwiek elektryczny siłownik który będzie pociągał za wodzik.
zeddicus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 maja 2008, o 22:59
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez marcinsze » 31 sie 2008, o 19:34

No właśnie o to chodzi że mam 2 elektryczne siłowniki, a samochód był bez centralnego, teraz już jest z centralnym tylko do tylnej klapy muszę podchodzić i otwierać kluczykiem. Dlatego też chciałem tak pokombinować z jednym z tych siłowników aby otwierał tylko zamek tylnej klapy, nie musi jej podnosić.
marcinsze
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 23:54
Lokalizacja: Borowa

Postprzez mani51 » 31 sie 2008, o 20:20

marcinsze, to chyba byś musiał dokupic ten wewnętrzny zamek co jest w środku klapy z takim cięgiełkiem do siłownika (strzałka czerwona) bo w twoim tego nie będzie ewentualnie musisz tak pokombinowac żeby ten plastik zaznaczony na biało przekręcać za pomoca tego siłownika co masz...można by w nim dzirkę gdzies na kraju zrobic i jakoś podpiąc siłownik żeby się przekręcało...jest to do zrobienia, tak myślę :-)

Obrazek
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez sepcio » 31 sie 2008, o 21:00

masz tu jak sie doklada centralny do bagaznika:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141823
sepcio
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 paź 2007, o 11:34
Lokalizacja: starachowice

Postprzez mani51 » 31 sie 2008, o 21:37

sepcio,

to ja dodam od siebie że gdyby się udało tak zrobic że tą dodatkową blaszkę założyć ale zostawić orginalny plastik to zostanie możliwość otwierania i zamykania bagażnika kluczykiem...problem w tym żeby zmieścić ta blaszkę razem z plastikiem na tej ośce w zamku i zabezpieczyć ...bo w razie awarii centralki ewentualnie braku zasilania trzeba kombinować, popatrz na to

http://www.golf3.pl/topics4/ratunkucent ... vt9785.htm

chociaż dla kogoś kto i tak nie może zamykac klapy kluczykiem (tak jak ja :-/ ) to będzie wszystko jedno
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez marcinsze » 2 wrz 2008, o 07:54

Zamek tylnej klapy od Golfa z centralnym gdzieś mam tylko nie jest chyba kompletny. Kupiłem go kiedyś jak miałem włamanie do samochodu i musiałem wymienić wkładkę zamku tylnej klapy. Muszę się przyglądnąć podanym przez Was poradom i zerknąć na to co mam i coś pokombinować. Dzięki za pomoc, jak coś to będę jeszcze pisał.
marcinsze
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 30 paź 2007, o 23:54
Lokalizacja: Borowa


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości