Tylna klapa, miejsca na śruby

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Tylna klapa, miejsca na śruby

Postprzez davwidek » 20 maja 2015, o 17:59

Siemano.
Tylna klapa od golfa posiada takie wnitowane miejsca na śruby. Pod tablicę, pod ten plastik wyżej oraz chyba pod światełka oświetlenia tablicy.
Dookoła powoli powoli zaczyna już wychodzić rdza. Pęcherzyki.
Czy da się je kupić nowe i wstawić znowu ? Podejrzewam, że samo lakierowanie w tym przypadku będzie bezsensowne..
Ogólnie potrzebuję dobrego patentu aby usunąć rdzę, która się tam znajduję.
Robił ktoś na forum jakieś czynności związane z opisywanym tutaj tematem ?
Avatar użytkownika
davwidek
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 09:35
Lokalizacja: Gubin
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 D 1Y
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Tylna klapa, miejsca na śruby

 

Postprzez lukszumk3 » 20 maja 2015, o 19:10

Pod tablice są 2 kostki (chyba 8x8mm kwadrat), dostaniesz bez problemu w budzie z częściami samochodowymi.
Lampki tablicy siedzą na blachowkrętach, nie ma tam kostek.
Listwa klapy (ta przy przycisku do otwierania, powyżej lampek tablicy) trzyma się na 4 kostkach, jest je bardzo ciężko wyjąć żeby nie popsuć, sam jedną nieco uszkodziłem i potem listwa odstawała. Kostki te ciężko jest gdziekolwiek dostać, bynajmniej u mnie nie było ich nigdzie, dlatego trzeba bardzo ostrożnie je wyciągać, bo raz że dostęp jest chu***y, a dwa, że mają one takie dwa czy cztery plastikowe skrzydełka, które należy jednocześnie docisnąć do środka, żeby kostka mogła wyjść. Jak wyjmiesz klapę na stół to sobie zobaczysz.
Rdzy z tych miejsc pozbywasz się poprzez piaskowanie (najlepiej i najszybciej) albo szczota, papier ścierny a potem coś epoksydowego na korozję.
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice

Postprzez davwidek » 20 maja 2015, o 19:30

Co sądzisz o dodatkowych uszczelkach w te miejsca ? Jest sens je zakładać ?
Avatar użytkownika
davwidek
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 09:35
Lokalizacja: Gubin
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 D 1Y
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez lukszumk3 » 22 maja 2015, o 12:08

Pod kostki od tablicy rej. możesz dać silikon albo Dirko (pod kołnierz dotykający do blachy)
Pod klosze od podświetlenia tablicy rej. także, oraz możesz zakleić wkręty od zewnątrz po założeniu i dokręceniu kloszy.
Pod kostki od listwy także można dać, lecz najpierw to sprawdź czy masz możliwość zakupić nowe takie kostki, bo jak nie, to lepiej nie ruszać, oczyścić gdzie się da, zasmarować fluidem i trudno :->

Ja u siebie zdemontowałem wszystkie kostki, rudą wypiaskowałem, dałem epoksyd i miałem spokój, nie ładowałem silikonów, tylko pod klosze dałem bo mi się uszczelki ori zbiodegradowały :-D
lukszumk3
Czytacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 22:09
Lokalizacja: Sławęcice


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości