Szyberdach

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Szyberdach

Postprzez Kamil_Wzg » 5 mar 2014, o 22:57

Witam. Mam pytanie. kupiłem niedawno golfa 3 93 r. i ma szyberdach ..tylko że jest zaklejony taśmą od góry. niewiem jak sie za to zabrać . otwiera sie on tylko w jeną płaszczyzne tylko do tyłu. ma ktoś może zdjęcie takiego szyberdachu ? nieche odrywać narazie tej taśmy. chodzi mi o uszczelke bo chyba brakuje jej z tylu bo gdy wciskam palcem zapada sie tasma a obok jest twarde czyli nie ma uszczelki z tylu. ma ktos takie zdj jak to wyglada ?
Kamil_Wzg
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 22:44
Lokalizacja: krakow

Szyberdach

 

Postprzez prezesik » 6 mar 2014, o 23:10

Poprostu może są zapchane odpływy wody, poprzedniemu właścicielowi leciało na czerep i zakleił szczelinę. Uszxzelka jest tylko po to, aby zapewnić brak wdmuchiwania powietrza, woda zawsze tam przeleci, tak skonstruowany jest szyber w MK3. Pod uszczelką dookoła są rynienki, które przekazują wodę do odpływów wody znajdujących się w czterech rogach szybra. Tylna część rynienki odpina się, można ją wyjąć, trzyma się na bocznych zaczepach patrząc od środka, przesuwasz jedną i drugą stronę w tył i rynienka wyskakuje z zatrzasków. Dodatkowo maskuje ona widok mechanizmu ślizgów tzw. "koników" szybra.
Szybę szyberdachu możesz samemu wyjąć odkręcając cztery śrubki na torx znajdujące się po bokach szybra patrząc od środka.
Działaj i nie jeździj z tą taśmą :-)
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez makuxxx14 » 8 mar 2014, o 01:37

ja wymieniałem 2 tygodnie temu kompletny szyber bo typ przede mną zakleił go silikonem od góry :) kanaliki przednie zapchane tak że zero przepływu, uszczelka z tyłu zapadnięta i brak silniczka :)

podepnę się pod temat:
mam taką sytuację że wyczyściłem w kupionym na szrocie szyberku prowadnice i wszystko wszystko co można było wyczyścić, szyber się uchyla otwiera się do tyłu tylko do połowy i się zacina, później żeby go zamknąć trzeba "cykać" przyciskiem bo przesuwa się tylko po kawałku, czy jest możliwe że silniczek jest za słaby?
Avatar użytkownika
makuxxx14
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 21:37
Lokalizacja: ZDR
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 9A+
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Radi » 8 mar 2014, o 10:48

makuxxx14 napisał(a):podepnę się pod temat:
mam taką sytuację że wyczyściłem w kupionym na szrocie szyberku prowadnice i wszystko wszystko co można było wyczyścić, szyber się uchyla otwiera się do tyłu tylko do połowy i się zacina, później żeby go zamknąć trzeba "cykać" przyciskiem bo przesuwa się tylko po kawałku, czy jest możliwe że silniczek jest za słaby?

pewnie pęknięty konik (98% usterek szyberdachu w mk3)
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez makuxxx14 » 11 mar 2014, o 11:49

Radi napisał(a):
makuxxx14 napisał(a):podepnę się pod temat:
mam taką sytuację że wyczyściłem w kupionym na szrocie szyberku prowadnice i wszystko wszystko co można było wyczyścić, szyber się uchyla otwiera się do tyłu tylko do połowy i się zacina, później żeby go zamknąć trzeba "cykać" przyciskiem bo przesuwa się tylko po kawałku, czy jest możliwe że silniczek jest za słaby?

pewnie pęknięty konik (98% usterek szyberdachu w mk3)



ma ktoś jakieś foto jak ten "konik" wygląda? :D bo kuźwa jak kupiłem uszkodzony szyber to się zastrzele...
Avatar użytkownika
makuxxx14
Czytacz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 sty 2013, o 21:37
Lokalizacja: ZDR
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 9A+
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Michałvw » 5 maja 2014, o 21:18

Witam. Wziąłem się za naprawę szyberdachu i mam takie pytanie czy ten element zaznaczony na czerwono http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f89 ... 9a94d.html można go przesuwać ręcznie, bo u mnie ręką mogę go przesunąć?

[ Dodano: 2014-05-06, 21:23 ]
Czy ktoś może pomóc?
Michałvw
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 12 wrz 2013, o 15:31
Lokalizacja: Lubelskie, okolice Puław

Postprzez pablomed » 6 maja 2014, o 22:25

znajdziesz poradę o naprawie prowadnicy szyberdachu na każdym forum golfa czy vento
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości