Stłuczka - koszty naprawy

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Stłuczka - koszty naprawy

Postprzez tmnt » 15 paź 2012, o 02:01

Witam wszystkich serdecznie,

Niestety w piątek przydarzyła mi się pierwsza w życiu kolizja parkingowa. Jestem zły na siebie, tak zawsze dbałem o auto i a tu chwila nieuwagi i takie zakończenie podłego dnia :/
3 razy kursowałem do US, nic nie załatwiłem, wkurzony na maksa szybko chciałem wycofać i akurat pech chciał, że jechał inny samochód. Uderzyłem tylnym lewem bokiem. Oczywiście moja wina.

Prosiłbym Was u pomoc. Mieliście już pewnie do czynienia z podobnymi sytuacjami, co mógłbym zrobić i jakim kosztem żeby przywrócić Golfa do wizualnie dobrego stanu ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


1) To wgniecenie pod lewą lampą (na szczęście ona nie ucierpiała) to tylko blacharz zostaje - ile może sobie za to policzyć ? Mam zamiar odwiedzić kilku, ale chciałbym mieć na początku jakieś rozeznanie w tej kwestii.

2) Co zrobić z tym zderzakiem ? Jest mocno porysowany, widać czarny kolor z lewej, ale nie jest pęknięty. Mógłbym go jakoś sam naprawić - jeżeli tak to jak to zrobić po kolei ? Czy tylko jakiś specjalista jest w stanie to doprowadzić do ładu ?


Serdecznie proszę o pomoc i porady.
tmnt
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 01:19
Lokalizacja: Trn

Stłuczka - koszty naprawy

 

Postprzez Opik » 15 paź 2012, o 13:06

ej no źle nie jest :)
w tym miejscu raczej nie wyciągnie blachy więc bez szpachlowania sie nie obejdzie, ale nie powinien za to dużo wziąć bo to nie jest jakieś wielkie i mega trudne wgniecenie

Jeżeli zderzak cały jest w bdb stanie to nie ma sensu go malować całego albo wymieniać, ja bym w to największe wgłębienie dał trochę szpachli do tworzywa, podkład i to punktowo zamalował, na jakiś czas wystarczy a zdecydowanie taniej niż cały zderzak mazać, i cenowo, i czasowo.
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 15 paź 2012, o 16:56

za doprowadzenie do perfekcji wgniecenia blachy pewnie kolo 150-200zł + malowanie zderzaka, zderzak zrobil bym sobie na Twoim miejscu sam , lekko poprawic dorobic puche lakieru zapakowac w spray i do roboty , sam tak robilem ze zderzakami i wyszlo nie najgorzej
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków

Postprzez K@mil » 15 paź 2012, o 17:04

Zeby zrobic blache i tak trzeba sciągać zderzak :) no i trzeba dorabiać farbę do malowania. Wiec ja bym pomalował od razu zderzak zeby bylo zrobione raz a dobrze...


Zrobienie tylu ok 250zl
Malowanie zderzaka 150zl (dobry malarz pomaluje samą gore + zaprawka i zacieniowanie dołu)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez tmnt » 15 paź 2012, o 20:15

Dzięki za cenne porady.

Właśnie dostałem maila od jednego blacharza, bo przesłałem mu zdjęcia jak to wygląda i za jaką kwotę by to wykonał. To UWAGA :shock: dostałem taką wycenę:
Lakierowanie 2 elementów to kwota 600 zł.
Blacharka 400 zł.
Razem 1000 zł

Wie ktoś może gdzie w kujawsko-pomorskim mógłbym to w rozsądnej cenie wykonać ?
Przecież te 1000 zł to 25 % wartosci auta :-o
tmnt
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 01:19
Lokalizacja: Trn

Postprzez Opik » 15 paź 2012, o 20:23

A to fantasta :lol:

Mi też dwóch blacharzy zaśpiewało kosmiczną cenę za wspawanie reparaturek przednich błotników i robili łaskę że nie pomalują tylko rreparaturki (mimo że większość przykryta pod sierpem i listwą) i tylko i wyłącznie cały element. 6 - 7 stów tylko za samo to chcieli, ale znalazłem i na pewno nie mam zrobionego tego gorzej niż oni by zrobili, a wydałem ułamek tej abstrakcyjnej ceny ;)
Szukaj i dowiaduj się, jeździj po zakładach. To nie powinno kosztować nawet 500zł

P.S. i co, malowanie całego robionego elementu, czyli całą ćwiartkę chciałby malować? :lol:
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez paxstor » 15 paź 2012, o 21:57

No cena naprawdę kosmiczna ja jednemu kumplowi a teraz drugiemu robię całe auto za 500zł :-P
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez maximus_spi » 15 paź 2012, o 23:34

kolego dobrze sie rozejrzyj w okolicy,naprawy blacharsko lakiernicze sa bardzo zroznicowane,przejeżdzilem kilka warsztatow i cena jaka mi śpiewali za ta samą robotę wynosila od 600zł do 2000zł :shock:
niektorych naszych fachmenow naprawde chyba fantazja ponosi .
Avatar użytkownika
maximus_spi
Gaduła
 
Posty: 581
Dołączył(a): 14 lip 2012, o 10:43
Lokalizacja: SPI
Rocznik: 95
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez COBRA.PN » 16 paź 2012, o 22:14

Blacharz jest droższy od mechanika i to jest potwierdzone naukowo !!!

Pogadaj z jakimś blacharzem który pracuje w jakimkolwiek serwisie blacharskim, by zrobił to po godz pracy i przygotował pod lakiernika koszt ok 200-500zł, dodatkowo zderzak do plastikarza koszt ok. 100zł i do tego lakiernik 2 elementy do malowania koszt ok. 200zł/ element.

a że naprawa = 1/4 ceny auta - no cóż "życie" tak jest.
COBRA.PN
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 wrz 2012, o 22:08
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Opik » 16 paź 2012, o 22:23

COBRA.PN, to jest chora cena za taką usługę
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez bioly21 » 17 paź 2012, o 11:47

a moze jakbys mial chwile i checi to sam bys to przygotowal pod lakiernika ?? ile wiecej kasy zostanie w kieszeni :)
Avatar użytkownika
bioly21
Gaduła
 
Posty: 497
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 15:22
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron