spryskiwacze do szyb

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

spryskiwacze do szyb

Postprzez Groch367 » 25 lip 2008, o 00:19

witam mam kłopot z ustawieniem spryskiwaczy w klapie maski od strony pasażera gdyż wydaje mi sie ze chyba za male ciśnienie dostaje sie do tych zaworków, :-| mimo ustawienia na szybe to tak słabo mi woda spryskuje szybe... moje pytanie czy da sie zwiększyć cisnienie a moze wystarczy ten spryskiwacz jakoś rozebrac i wyczyścić zeby lepiej psikał ;-)
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

spryskiwacze do szyb

 

Postprzez opolanin » 25 lip 2008, o 09:21

Łukasz ja przeczyściłem sprężonym powietrzem pod dużym ciśnieniem i jeszcze było trochę zle, wiec przełożyłem spryskiwacze i było oki na jakiś czas, bo teraz ten nieczyszczony słabo daje ;-)
opolanin
 

Postprzez TomekKutno » 25 lip 2008, o 17:06

zerknij, czy przypadkiem w wężykach, które doprowadzają płyn do dysz, nie ma syfu. Może są czyste, a się gdzieś podgięły? Widać je dobrze, jak otworzysz maskę. Ewentualnie złap się za igiełkę i pomerdaj w dyszach. Jeżeli to nie pomoże - jak wspominał opolanin - spróbuj je przedmuchać sprężonym powietrzem.

Ewentualnie zerknij, czy w zbiorniczku na płyn nie ma syfu.
Avatar użytkownika
TomekKutno
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 16:30
Lokalizacja: Kutno

Postprzez Mario Mario » 2 sie 2008, o 10:32

O, i zgadzam się z kolegami w każdym calu i slowie. Przerabialem ten temat u siebie. Z resztą, którego tematu ja juz w swoim golfie nie przerabialem, jak rok temu kupilem 2.0 115 KM z 1995 za 5200 zl to jak w takim nie przerobić prawie wszystkiego. Ale do rzeczy, dysze spryskiwaczy czyscilem może dziesiec razy i juz chcialem rozbierać je na silę, ale okazalo się, że syf w przewodach doprowadzajacych plyn byl przyczyną. Otóż przewody nie są ulozone w jednej plaszczyźnie, wiec w tej dolnej części brud się zebral i co ja przedmuchalem spryski to plyn zacząl szybciej przlatywać przez przewody i podrywal ten syf z dolnej części i zapychal mi spryski, a jak te byly zapchane to plyn znowy wolniej przeplywal i syf osiadal w dolnej części przewodu. No i tak chyba ze dwie godziny. No cóz wyjalem spryski przewody silniczek zbiornik, wyszyscilem przedmuchalem i zalozylem, tak teraz daje po szybie, ze zasechniete komary i bąki zmywa. No to cala historia. Pozdrawiam i milej zabawy.
Mario Mario
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 07:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Groch367 » 2 sie 2008, o 16:25

ale ja mam nieszczelny spryskiwacz musze kupic nowy czy da sie taki kupic w sklepie czy po szrotach trzeba szukać ? ile moze kosztowac ;-)
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez Mario Mario » 2 sie 2008, o 20:41

A po jakich objawach stwierdzileś, że masz nieszczelny?
Mario Mario
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 29 maja 2008, o 07:43
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Groch367 » 3 sie 2008, o 11:43

jest pękniety od spodu zasniedzialy kabel byl i woda wydostaje sie pod maską probowalem zasilikonować ale to nie daje nic ciśnienie musi byc

trzeba nowy widzailem na allegro to nie takie drogie 9zł ;-)
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości