Regulacjia wysokości prawych drzwi GOLF MK3 (POMOC)

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Regulacjia wysokości prawych drzwi GOLF MK3 (POMOC)

Postprzez predzio18 » 4 sty 2013, o 16:44

Witam.

Mam taki o to problem, nie wiem jak najprościej wyregulować prawe przednie drzwi w golfie mk3 (hatchback) tak aby nie haczyły o bolec i lekko się zamykały, bo w tej chwili po otwarciu drzwi zaraz opadają około 5 mm. a jak zamknąć chce to haczą o bolec i trzeba troszkę przydusić żeby się zamkły . Proszę o radę :) i z góry dzięki.
predzio18
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 20:14
Lokalizacja: Poznań

Regulacjia wysokości prawych drzwi GOLF MK3 (POMOC)

 

Postprzez scyzormks » 4 sty 2013, o 20:32

masz 2 zawiasy w drzwiach.

1 gorny i 1 dolny. Jesli chcesz podniesc drzwi to odkrecasz dolny zawias i muszisz popchnac drzwi max do siebie bo regulacja jest tez przod tył gdzie przod idzie w gore a tył w doł.

Jesli to nie pomoze to chyba trzeba bedzie kupic zawiasy. 8-)


aha zapomniałem dodac ze bardzo wazne jest bys nie miał szpary miedzy dachem a wrotami.

I najlepiej po takim zabiegu polac woda badz na myjce sprawdzic czy wsio szczelne
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez pablomed » 4 sty 2013, o 22:50

predzio18, są da typy zawiasów. Wersje trzydrzwiowe mają zawiasy z taką jakby śrubką kompensująca luzy -możesz ją wkręcać, ale z reguły to nie pomoże winne jest zużycie zawiasów. Aby drzwi nie opadały można podłożyć blaszaną podkładkę pod dolny zawias drzwiowy, ale raczej rozglądaj się za używanymi lepszymi zawiasami. Bierz z drzwi pasażera lub tylnych (mniej używane) jeśli będziesz sam na szrocie wykręcał, pasują do drzwi kierowcy, różnica jest między górnym i dolnym
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez strzeliniasty » 4 sty 2013, o 22:54

w zawiasy (bolce) naloz podkladki i zaloz drzwi - najtanszy i sprawdzony sposob

Obrazek

podkładki mogą być pod śrube M8 lub M10 trzeba odkręcić jedną śrubę od dolnego zawiasu (tą przy drzwiach nie przy słupku)

link zapozyczony z forum vento http://www.vwvento-fans.com/porady/23.pdf
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez bej21 » 2 lut 2013, o 23:40

hehe sam to teraz w sobotę przerabiałem tak jak kolega wyżej pisze na dolnym zawiasie jest trochę zabawy przynajmniej ja miałem a i na koniec też na tym bolcu co trzyma zamek ustawiałem bo drzwi mi się podniosły ale ocierało o bolec
bej21
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 20:52
Lokalizacja: Rogożnik

Postprzez pawel1990 » 3 lut 2013, o 19:49

Nie wiem nie znam się ale ja jak miałem opadnięte drzwi to zdejmowałem błotnik i pod błotnikiem są 2 zawiasy po 2 sruby w każdym i tam podnosiłem i działało jak trzeba. nie podkladałem nic. moje próby majstrowania przy zawiasach ktore widać po otwarciu drzwi konczyły się niepowodzeniem. Moim zdaniem te zawiasy są do ustawiania pochylenia drzwi jak np dołem pasują a górą odstają. Tak czy siak zdejmowałem blotnik i kręciłem, można nawet samemu jak się ma długie ręce ;-) i zawsze dawało rade. Ale znając życie to się myle i nic dobrego do tematu nie wniose :-P
-----------------------------------------------------------
Byłe MK3 1.8 GT --> moj-golf/moje-gt-t21191.html

Byłe MK3 VR6 --> moj-golf/zwykle-mk3-vr6-by-pawel1990-t34070.html

Byłe MK3 GTI --> moj-golf/zielone-gti-t54087.html

Obecny B5 kombi --> inne-samochody-z-rodziny-vag/b5-variant-by-pawel1990-t64298.html
Avatar użytkownika
pawel1990
Members
 
Posty: 1007
Dołączył(a): 25 wrz 2009, o 08:41
Lokalizacja: Sędziszów


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości