Regulacja drzwi - prawy tył, przód i prawy błotnik Kombi

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Regulacja drzwi - prawy tył, przód i prawy błotnik Kombi

Postprzez kusiu » 14 lip 2012, o 14:52

Witam! Otóż mam taki problem. Moje auto dostało strzała w bok, od przedniego błotnika, aż po tylne drzwi. Kupiłem błotnik i przednie drzwi pod kolor, tyle niestety nie, ale mniejsza o to. Otóż nie mogę ich dobrze wyregulować, otóż tylne drzwi tyle o ile mogły by być to odstaje w nich lewy górny narożnik (nad małą szybką) i nie przylega do uszczelki, jedynie szpara miedzy drzwiami a resztą budy jest w miarę przyzwoita. Z przednimi drzwiami również mam problem, gdyż między tylnymi, a przednimi wychodzi za mała szpara, a za cholery nie mogę ich już przesunąć do przodu. Czy macie jakieś porady jak to poskładać do kupy, gdyż nie chce wchodzić w większe koszta...
Avatar użytkownika
kusiu
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 mar 2011, o 16:21
Lokalizacja: Olsztyn

Regulacja drzwi - prawy tył, przód i prawy błotnik Kombi

 

Re: Regulacja drzwi - prawy tył, przód i prawy błotnik Kombi

Postprzez K@mil » 14 lip 2012, o 14:57

kusiu napisał(a):Witam! Otóż mam taki problem. Moje auto dostało strzała w bok, od przedniego błotnika, aż po tylne drzwi. Kupiłem błotnik i przednie drzwi pod kolor, tyle niestety nie, ale mniejsza o to. Otóż nie mogę ich dobrze wyregulować, otóż tylne drzwi tyle o ile mogły by być to odstaje w nich lewy górny narożnik (nad małą szybką) i nie przylega do uszczelki, jedynie szpara miedzy drzwiami a resztą budy jest w miarę przyzwoita. Z przednimi drzwiami również mam problem, gdyż między tylnymi, a przednimi wychodzi za mała szpara, a za cholery nie mogę ich już przesunąć do przodu. Czy macie jakieś porady jak to poskładać do kupy, gdyż nie chce wchodzić w większe koszta...


Jak golf dostal strzala w dobre miejsce to juz nic nie zrobisz :) moze byc tak ze kupione drzwi również dostaly kiedys strzała i wtedy jest lipa

Najlepszy sposob to teraz jakos przekrzywić drzwi tak aby bylo to optymalnie najlepiej :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez kusiu » 14 lip 2012, o 15:06

Najwieksza siła ogolnie poszla w koło, ale nie byla to jakaś wielka stłuczka, dlatego chciałbym to jakoś ponaciągać. Może ktoś ma jakaś poradę. Auto ogólnie w stanie silnikowym jest dobrym, dlatego mógłby jeszcze trochę pojeździć...
Edit:
Dodam jeszcze tylko, ze zawiasy są przykrecane na 2 sruby do karoserii i jedna do drzwi.
Avatar użytkownika
kusiu
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 mar 2011, o 16:21
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez krzysiek1992 » 14 lip 2012, o 19:23

zrob tak jak mowi K@mil, igdy niie zrobisz dobrze ja mam tylnia klape od golf z roku 96-97 i wyszlo na to jest mniejsza najlepiej jak bys mial blotnik i dziwi z tego roku co twoj golf wtedy na 99% dopasujesz bez problemu :-D

[ Dodano: 2012-07-14, 18:27 ]
a czemu z takiego samego roku bys sie spytal to juz ci odpowiadam

matryca sie wyrabia a jak bys kupil nowy blotnik np. to dopiero jest porazka ja musiel nadspawywac jak to zamienic

zamieniki tak maja ze fabryka idzie na ilosc niz na jakos towaru :-D
krzysiek1992
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 18 paź 2011, o 20:26
Lokalizacja: ostrów wielkopolski

Postprzez czarus21 » 14 lip 2012, o 21:33

jak ci góra odstaje to na dole musisz trochę wysunąć a górę schować da się to zrobić tylko trzeba trochę czasu
czarus21
Badacz tematu
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:40
Lokalizacja: ostróda

Postprzez kusiu » 15 lip 2012, o 08:54

Dzisiaj jeszcze bede troche walczyl. Zrobie przy okazji zdjecia jak ch###owo to wyglada :)
Avatar użytkownika
kusiu
Badacz tematu
 
Posty: 156
Dołączył(a): 23 mar 2011, o 16:21
Lokalizacja: Olsztyn


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości