rdzewiejący dach WTF..

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

rdzewiejący dach WTF..

Postprzez Kondziu » 9 lip 2013, o 11:26

Witam.. Chciałbym się poradzić.. Ostatnio zauważyłem kilka bąbli rdzy nad przednia szyba w miejscu gdzie styka się górna uszczelka szyby i dach.. Problem jest na tyle duży, że podczas mocnych i długotrwałych opadów deszczy podsufitka zaczyna robić się mokra.. Jak widać problem jest dość spory.. Teraz pytanie czy da się wyciągnąć uszczelkę ta miedzy dachem a szybą i zrobić ta rdzę czy bez wyciągania szyby się nie obejdzie.. A jeśli jest jakiś sposób na wyjęcie tej uszczelki to proszę o jakieś wskazówki..
Pozdrawiam..
Avatar użytkownika
Kondziu
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 18:30
Lokalizacja: Toruń

rdzewiejący dach WTF..

 

Postprzez Siw3k » 9 lip 2013, o 11:34

będziesz musiał tak czy siak wyjąć szybę także sporo roboty cię czeka bo bez tego nie oszacujesz jak duże są zniszczenia skoro podsufitka się robi mokra
Moja była Golfina
Przeszłość Peugeot 406
Aktual tored MkIII
Avatar użytkownika
Siw3k
Members
 
Posty: 2181
Dołączył(a): 3 lut 2012, o 15:36
Lokalizacja: CTR
Rocznik: 2002
Silnik: 1.8T
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Kondziu » 9 lip 2013, o 11:52

Najgorsze w tym wszystkim jest to, żę szyba pęknie podczas wyciągania bo mam odprysk od kamienia dość blisko krawędzi, dlatego wolałbym uniknąć wyciągania, ale jeśli nic nie da się zrobić to będę musiał zainwestować w nowa szybę.. :kwasny: :kwasny:
Avatar użytkownika
Kondziu
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 18:30
Lokalizacja: Toruń

Postprzez prezesik » 9 lip 2013, o 12:59

nad szybą są zgrzewane dwa elementy dach i górne wzmocnienie. Rdzy i tak nie wytępisz na łączeniu blach, można wyjąć szybę i zrobić ile się da, ale to tylko kwestia czasu kiedy rdza znów się pokaże. Mam to samo i już dałem sobie spokój z wyciąganiem szyby i robieniem tego wszystkiego, lepiej tą kasę odłożyć w mniej wiekowe wozidło.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Kondziu » 9 lip 2013, o 15:42

To mialoby starczyc gdzies na 2 lata bo dopiero za tyle planujezmienic autou.. Wiec takie rozwiazanie tez byloby dla mnie jakims wyjsciem nawet jak uda sie to zrobic na jakis czas :)
Avatar użytkownika
Kondziu
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 18:30
Lokalizacja: Toruń


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron