Rdza , prosze o pomoc

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Rdza , prosze o pomoc

Postprzez adrian2212 » 31 lip 2013, o 17:01

Witam ,mam mały problem, kupiłem golfika , wszystko jest ok
denerwuje mnie jedna rzecz ponieważ psuje cały wygląd samochodu
jestem świeżym kierowcą dlatego prosze was o pomoc
jak zrobić to łatwo i szybko samemu
niżej daje fotke.
Wiem że tematy były napewno juz wałkowane ale chce aby ktoś pomógł mi tutaj i dokladnie odnośnie mojego przypadku

Obrazek
adrian2212
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 16:54
Lokalizacja: Olsztyn

Rdza , prosze o pomoc

 

Postprzez Piterb5 » 31 lip 2013, o 19:09

moj brat tez to mial lecz nie tak ostro kupujesz wstawki po ok 25zl szt blacharz wymienil je pomalowal i zakonserwowal za 200zl
Zapraszam chetnych na polerke lakieru dla forumowiczow znizki...polerki kosmetykami Mequiars 3M itp....
Zapraszam na PW! Polerowanie kloszy reflektorow!!!!
BIEZACA MECHANIKA POJAZDOWA......
Piterb5
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 19:17
Lokalizacja: Katowice

Postprzez killah » 31 lip 2013, o 19:50

Dokładnie. Tutaj to już tylko wstawka łączona pod listwą.
killah
 

Postprzez adrian2212 » 1 sie 2013, o 15:37

czyli mówicie że samemu nic tu nie poradze
adrian2212
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 16:54
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Peter056 » 1 sie 2013, o 23:22

Oczywiście że możesz, ale pod warunkiem że pod spodem istnieje jeszcze blacha, oraz że masz dostęp do pistoletu lakierniczego. W takim wypadku musisz zedrzeć papierem ściernym ten fragment do gołej blachy (tak, by wyeliminować wszystkie ogniska korozji w tym miejscu). Potem się musisz zaopatrzyć w podkład antykorozyjny (najlepiej taki, który najbardziej reaguje z blachą), a potem dopiero przejść do właściwego lakierowania.
Avatar użytkownika
Peter056
Czytacz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 14:45
Lokalizacja: Grójec

Postprzez fuqet1 » 2 sie 2013, o 11:44

To jest efekt wożonego przez długi okres czasu błota w nadkolu.
Niby plastikowe osłony mają temu zapobiegać ,ale warto od czasu do czasu zdjąć plastik i wyskrobać zalegające resztki. Korozja w twoim przypadku nastąpiła od środka więc najlepszym rozwiązaniem będzie zdjęcie błotnika i sprawdzenie co się dzieje od środka . Oszczędzisz sobie zbędnej roboty i straty czasu. Też przez to przechodziłem niedawno. Oddałem znajomemu błotnik żeby mi wspawał reperaturkę i resztę sam już działałem tj . szlifowanie, podkładowanie , szpachlowanie, podkładowanie, malowanie, konserwacja od środka.
Radzę dla pewności obejrzeć też drugi błotnik od środka bo znając życie tam też nie będzie za ciekawie. Napewno jak go oczyścisz i dobrze zakonserwujesz to taka sytuacja nie powinna wystąpić jak na zdjęciu.
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adrian2212 » 4 sie 2013, o 16:26

Na 2 mam dokładnie taka sama sytuacje .
Zdejme i zobacze co i jak
dzieki za rady
adrian2212
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 16:54
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Opik » 4 sie 2013, o 17:15

U mnie w temacie znajdziesz na pierwszej stronie kilka zdjęć krok po kroku ze wstawiania dolnych reparaturek w przednich błotnikach - czyli dokładnie to co Cię czeka

niestety taki urok Golfów
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez michal284 » 5 sie 2013, o 12:13

ja mam dokladnie to samo, ten element na allegro nazywa sie z tego co panietam reperaturka błotnika, tylko ze trzeba go wspawać i tu moze byc problem, bo na innych postach pisali ze niekt,orym ten element nie dokońca pasowal idealnie, ale to tylko zasłyszane opinie
michal284
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 8 kwi 2012, o 22:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Opik » 5 sie 2013, o 12:20

michal284, bo ten element nie pasuje idealnie, po tym poznasz dobrego blacharza jak to wspawa. Jak jest dobry to zrobi to porządnie tak jak u mnie
Do tego od środka polecam żywicą i włóknem szklanym zabezpieczyć, nic nie będzie żarło nawet jak błoto zostanie czy inny syf ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez adrian2212 » 12 mar 2014, o 19:34

musze odświeżyc temat
patrząc na twoje zdjęcie Opik u mnie jest identyczna w tej chwili sytuacja

czy te reperaturki moge wstawić sam ? czy koniecznie jest oddanie samochodu do warsztatu, nie mam za bardzo na to czasu

a moze moge kupić coś innego co zakryje ten błotnik?
adrian2212
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 16:54
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Opik » 12 mar 2014, o 20:10

Jak masz pojęcie o spawaniu tak cienkiej blachy to możesz to zrobić sam, nikt Ci nie zabroni...
Możesz pobawić się i ulepić takie coś z żywicy jak ja zrobiłem żeby przez miesiąc dziura nie straszyła. Ew jeszcze większa prowizora - kawałek blachy na wkręty i przykryć to np naklejką. Ale to paździerz moim zdaniem, wymiana tak czy tak Cię nie ominie
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron