Rdza na progach i nadkolach - przykrywka?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Rdza na progach i nadkolach - przykrywka?

Postprzez Dawko » 30 paź 2014, o 03:03

Witam. Zwracam się do Was z pytaniem jak zakryć rdzę na progach i nadkolach? Ostatnio sporo mi tego wyskoczyło, niestety aktualnie budżet nie pozwala mi na zrobienie blacharki, lakiernika itp. i myślę jak to zatuszować na okres zimy ? Myślę nad nakładkami, na przód mam te nakładki, ale posiadam wersję New Orlean i dziwnie wyglądają założone tylko przednie. Napisałem już na forum ogłoszenie w strefie ,, Kupię" ale myślę nad może tańszym sposobem zatajania rudego nie przyjaciela.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Rdza na progach i nadkolach - przykrywka?

 

Postprzez Misiek1994 » 30 paź 2014, o 09:23

Myślę że powinieneś to chociaż zabezpieczyć żeby nie szło dalej, bo po zimie wierz mi że powiększy się dużo, nawet jak to ukryjesz. Nie musisz koniecznie robić tego profesjonalnie, wyczyść rdzę, nałóż szpachlę, podkład i jakiś lakier, na to nałóż nakładki a jak wpadnie Ci kasa oddasz do lakiernika i nie będzie problemu ze zdarciem szpachli i zrobi Ci profesjonalnie :)
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Opik » 30 paź 2014, o 12:10

Jeżeli masz wykwity i purchle na progach to na 99% są one zeżarte od środka i tam nie ma co łatać bo i tak trzeba robić. Progi zawsze żre od środka, więc skoro masz purchle na lakierze to w środku już są ładnie zeżarte :D
Albo zostaw jak jest, albo zamaluj. Jak masz ciemny kolor to możesz się poratować naklejeniem jakiejś mocnej szerokiej taśmy żeby się nie dostawał syf z drogi do środka, bo zeżre jeszcze więcej i to maźnij sprejem pod kolor budy. Z daleka nic nie będzie widać a trochę je tam zabezpieczysz
Jak nałożysz sierpy na pordzewiałe błotniki to po zimie ściągniesz je razem z resztką blachy :D Sól i woda będą się dostawały pod nie i nie mając drogi ucieczki zeżrą blachę ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Dawko » 30 paź 2014, o 16:23

Ja po zimie i tak chciałbym go sprzedać i kupić inne autko ale nie chciałbym jeździć z taką rdzą i odchodzącym lakierem hehe, pokaże zdjęcia na dniach to może coś innego się uda. Kolor auta LP5U.

@Edit : A tak z innej beczki. Jak zmienić zamek w golfie jak aktualnie posiadam ori zamek i jakiś chiński siłownik od centralnego (który i tak nie działa), a posiadam ori zamek z siłownikiem od ori centrala. Do tego utrudnienie takiego typu, że mam pod boczkiem podklejone ledy do oświetlenia drogi przy wysiadaniu, które są na stosunkowo krótkim kabelku i nie mam jak ich odpiąć.

Może jakieś małe porady? :)
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości