przyciemnienie szyb

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

przyciemnienie szyb

Postprzez dawidg87 » 7 sie 2008, o 18:59

Witam jest ktoś z okolic Żywca na forum i wie gdzie najlepiej przyciemniają szyby? Tak aby nie musieć co miesiąc foli wymieniać :) a po drugie jak przyciemnić aby się nie zabić w nocy :D a żeby było fajnie przyciemnione :D chce przyciemnić wszystkie boczne i tylną:)
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

przyciemnienie szyb

 

Postprzez czepi » 10 sie 2008, o 00:44

skoro jesteś z Żywca to podskocz do Bielska do oddziału firmy http://www.carsolar.com.pl/ i tam popytaj dokładnie bo z przyciemnianiem przednich bocznych to jest śliska sprawa... :( mnie kiedyś czarna Vectra zatrzymała i zabrali mi dowód rejestracyjny... usiałem (z bólem serca) zrywać
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez dawidg87 » 10 sie 2008, o 08:21

oki dzięki za info, do tej pory myślałem, że śliska sprawa jest z przyciemnianiem przedniej szyby, ale żeby do przednich bocznych też się czepili, to już musiałeś im podpaść rzeczywiście albo jakieś cwaniaczki które wpadły na pomysł, że poszukają jakiegoś atestu, ale gdyby tak to się mogą przyczepić do wszystkiego, nawet do pokrowców samochodowych jak masz bez atestu i homologacji :D LOL
dawidg87
Badacz tematu
 
Posty: 170
Dołączył(a): 26 gru 2007, o 14:52
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez arek ryba » 10 sie 2008, o 08:54

dawidg87 napisał(a): że śliska sprawa jest z przyciemnianiem przedniej szyby,
no własnie jest z tym problem , mój znajomek nie chcęc oddac dowodu rejestracyjnego zrywał folie przy psach z przednich docznych szyb,i nawet atest nic nie pomógł. jak się chcą czepnąc to sie czepną.
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez czepi » 10 sie 2008, o 09:49

tak jak pisałem ... to jest ciężka sprawa... miałem wyciąg świadectwa homologacji i oznakowane (numerowane) szyby... ale nie pomogło
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez pablomed » 15 sie 2008, o 21:49

atest to jedna sprawa, a druga to konkretne przepisy pozwalające na przyciemnienie przednich bocznych szyb o maksymalną wartość chyba 70 procent. Miewają do tego czujniki i to jest dla nich dowód. Z tyłu może być na czarno całkiem
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez PiJey88 » 16 sie 2008, o 20:38

nie istnieje coś takiego jak ATESTOWANA FOLIA DO SZYB, to tylko taka ściema tych wszystkich zakładzików, w polskim prawie zabraniai się jakiego kolwiek przyciemniania przednich i przednich-bocznych szyb, reszte można przyciemniać jak się tylko chce i nie trzeba zadnych atestów, naklejek i innych badziewi, wystarczą dwa lusterka zewnętrzne

przednie szyby mogą być jedynie "przyciemnione" SERYJNIE, przewaznie na kolor zielony, niebieski, fiolet, ale w celu obicia promieni słonecznych które oślepiają
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez KristoF » 16 sie 2008, o 22:55

właśnie dobrze piszesz wg litery prawa nie wolno przyciemniac wogóle przedniej i przednich bocznych, tył jak sie chce.Z przyciemnionymi szybami nawet coponiektórzy diagności nie chca przglądów podbijać więc lipa...ale tak w sumie to tył w zupełności wystarczy i to nawet nizbyt czarny...
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez nitroo » 17 sie 2008, o 01:03

istnieje w przepisach cos takiego, ze przednie szyby boczne musza przepuszczac 70-75% swiatla.
nitroo
 

Postprzez KristoF » 17 sie 2008, o 11:14

coś mi sie nie wydaje.Znajomy na przeglądzie musiał zrywać folie z przednich szyb bo zdało sie ze gość mu nie podbije.Najlepiej bedzie zapytać uczonego w prawie...Tak zrobie.
KristoF
Members
 
Posty: 675
Dołączył(a): 31 lip 2008, o 13:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez nitroo » 17 sie 2008, o 14:52

Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej „Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej”, w którym znajdować się powinny następujące dane:

- data instalacji,
- nazwa/nazwisko właściciela pojazdu,
- marka pojazdu,
- nr nadwozia/rejestracji pojazdu,
- typ folii,
- nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem Świadectwa z badań),
- pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę.


Wiecej: http://www.kmp.szczecin.pl/ruchdrogowy/2R_porady_4.htm
nitroo
 

Postprzez Macros » 17 sie 2008, o 17:28

Witam.

Dolacze sie do tematu z pytaniem.
Na szybach bocznych oraz tylnej przy numerze szyby jest napis TINTED, co oznacza ze szyba jest przyciemniona.
Zatem pytanie, czy orientuje sie ktos, w jakim % sa przyciemnione fabryczne szyby w MK3?

Pozdro.
Macros :)
Golf III 1.9 TDI 90KM '94r
Avatar użytkownika
Macros
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 mar 2008, o 21:09
Lokalizacja: Żywiec (okolice)

Następna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości