Przyciemnianie szyb

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Przyciemnianie szyb

Postprzez Rzeczkos » 20 lip 2015, o 00:07

Cześć! Z góry przepraszam jeśli ten temat się powtórzy, ale jakoś nie mogłem nic znaleźć za pomocą funkcji "szukaj" :-/
Mam pytanie czy ktoś z tu obecnych przyciemniał sam szyby w aucie? Jakiej folii użyliście? Czy tańsze folie z allegro się do tego nadają? Czy jednak konieczne jest użycie folii termokurczliwej która jest kilka razy droższa?
Avatar użytkownika
Rzeczkos
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:58
Lokalizacja: Ciechanów

Przyciemnianie szyb

 

Re: Przyciemnianie szyb

Postprzez shift00 » 20 lip 2015, o 21:24

Na wstępie musisz wiedzieć, że przyciemnianie szyb wiąże się z mega dużym naciągnięciem poziomu własnego opanowania i spokoju ducha. Próbowałem okleić u siebie szyby i pod koniec pierwszej zerwałem wszystko bo stwierdziłem, że jeśli ma to być zrobiono do dupy to lepiej, żeby wcale nie było. Musisz wiedzieć, że tańsze folie nie zapewnią Ci takiego "komfortu" pracy jak te droższe renomowanych firm i nie gwarantują Ci wytrzymałości po założeniu. Szyba na klapie bagażnika jest dodatkowo zakrzywiona, więc przed nakładaniem jej od środa trzeba ją wyprofilować na zewnątrz za pomocą suszarki lub opalarki. Jeśli już chcesz przyciemniać i chcesz mieć to zrobione porządnie z gwarancją oddaj samochód do zakładu który się bawi w oklejanie szyb. Zapłacisz jakieś 200 zł ale nie będziesz się wkurzał na każdym kroku że masz jakieś rysy, pęcherzyki powietrza czy inne babole, które na bank wyjdą przy własnoręcznym nakładaniu folii.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przyciemnianie szyb

Postprzez GolfiarzJR » 20 lip 2015, o 21:31

Z kumplem kiedyś oklejałem szyby i poszło wiecej przekleństw jak normalnych słów , jak nie ogarniasz tematu to owszem zrobisz ale będzie to długo trwało i nie zrobisz tego dobrze gwarantuje Ci ,jak Shift pisze najlepiej oddaj do ogarnietego zakładu , zrobią Ci to w przystępnej cenie i oni wiedzą co robią , co do mojej histori to pózniej jednak oddaliśmy w ręce fachowca i efekt wyszedł całkiem dobrze , ale ceny nie pamiętam
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przyciemnianie szyb

Postprzez Gesiu_15 » 20 lip 2015, o 21:42

Rzeczkos napisał(a):Cześć! Z góry przepraszam jeśli ten temat się powtórzy, ale jakoś nie mogłem nic znaleźć za pomocą funkcji "szukaj" :-/
Mam pytanie czy ktoś z tu obecnych przyciemniał sam szyby w aucie? Jakiej folii użyliście? Czy tańsze folie z allegro się do tego nadają? Czy jednak konieczne jest użycie folii termokurczliwej która jest kilka razy droższa?


siema . Ja u siebie przyciemniałem szyby 2 przednie , 2 tylne i Szyba klapy zapłaciłem 400 zł :-) zrobione jest profi , nic się nie dzieje z folią , żadnych bąbelków itp :-) jestem zadowolony , jak bym miał samemu to robić to więcej nerwów niż tej roboty :-|

Jak nie masz pojęcia to się nie bierz , odłóż kasę dasz jakiemuś gościowi , firmie która przyciemnia szyby zrobią i będziesz miał spokój :ok:
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Przyciemnianie szyb

Postprzez szymi » 20 lip 2015, o 21:58

Wczoraj oklejałem golfa ze znajomym który okleił już kilka samochodów. Folię kupiliśmy jak najtańszą: za 10 pln na aledrogo.
-czas poświęcony: około 4 godzin
-ilość przekleństw: nieskończoność
-efekt: zadowalający (gdy mi się przypomina cena).
Ogólnie jakbym sam pierwszy raz to robił to bym musiał kupić dwie rolki 3.0 m x 0.5 m, tak poszła tylko jedna(z uwagi na błędy i marnowanie materiału).
W zestawie jest taki plastik do wygładzania i wyciągania wody spod folii: może i działa jednak bardzo rysuje folię i od wewnątrz pod słońce widać ryski.
Z zewnątrz szyby wyglądają nawet bardzo dobrze.
Jedna szybę tylną (wersja 5d) oklejaliśmy bez wyjmowania szyby czego efektem są zauważalne jasne paski na obrzeżach. Drugą wyjęliśmy i efekt jest super.

Reasumując: jak masz czas, kogoś do pomocy i twarde nerwy to zrób to sam - zawsze czuję się tą satysfakcję że TY to robiłeś :D
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
szymi
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 wrz 2014, o 23:42
Lokalizacja: Zwoleń
Rocznik: 1993
Silnik: ABF
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Przyciemnianie szyb

Postprzez Rzeczkos » 21 lip 2015, o 13:23

Myślę że jeśli miałbym sam to robić, w grę wchodzą tylko te tańsze folie, wtedy w sumie nie mam za wiele do stracenia. Jeśli mam dać za "profesjonalą" folię ok 100zł to już bym wolał dorzucić trochę i oddać to specjalistom.
Dzięki wielkie za rady a ja muszę to jeszcze przemyśleć ;-)
Avatar użytkownika
Rzeczkos
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 20:58
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Przyciemnianie szyb

Postprzez Szybex » 26 cze 2018, o 11:25

My używamy folii posiadających atest i pochodzących wyłącznie od renomowanych producentów jak np. Global Window Film czy SUN-GARD Window Film. Dzięki temu możemy wybierać spośród wielu odcieni i kolorów. Jeżeli przyciemnione szyby mają wyglądać estetycznie, to zgadzam się z tym, że lepiej oszczędzić sobie nerwów i zlecić to zadanie fachowcom, którzy oprócz wysokich efektów są nam w stanie zapewnić gwarancję związaną z usługą foliowania szyb samochodowych.
Avatar użytkownika
Szybex
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 cze 2018, o 10:10
Rocznik: 2012
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości