Przełożenie drzwi - problem z założeniem zamka

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Przełożenie drzwi - problem z założeniem zamka

Postprzez przem_uc » 22 mar 2014, o 23:31

Cześć, przełożyłem dziś tylne drzwi, ale natknąłem się na problem z założeniem zamka - chodzi o zamocowanie cięgna, które idzie do ruchomego plastiku, który przenosi ruch zamka na rygiel w drzwiach.
W nowych drzwiach był ten plastik, ale przy próbie założenia zamka i wmontowania cięgna w ten plastik połamałem go. Musiałem przełożyć plastik ze starych drzwi.
Podpowiedzcie w jakiej kolejności włożyć to cięgno i zamek, żeby nie niszczyć tego plastiku

I druga prośba. Powoli przygotowuję się do wymiany przednich drzwi, ale proszę o podpowiedź, jak poprawnie powinno się je demontować (do śrub z przodu jest dużo gorszy dostęp).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Przełożenie drzwi - problem z założeniem zamka

 

Postprzez pablomed » 22 mar 2014, o 23:56

Co do tego plastyku z tyłu zakładasz go na cięgno potem wtykasz w dziurkę, ja nie wiem jaki widzisz tam problem. A z przodu po prostu otwierasz drzwi i odkręcasz wygiętym typowym imbusem zawiasy od drzwi (nie zawiasy od słupka) ktoś pomaga drzwi trzymać bo łatwo lakier uszkodzić, można jakiś klocek poprzez szmatę pod krawędź drzwi podłożyć i odkręcić ogranicznik otwarcia od słupka.
Kolego bez urazy to są tak proste czynności manualne że może nie jest to jeszcze pora żebyś sam robił z tym?
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez przem_uc » 23 mar 2014, o 07:03

:lol:
Drzwi z przodu zamierzałem odkręcić w ten właśnie sposób, ale wolałem zapytać, bo może doświadczeni koledzy mogliby coś podpowiedzieć.
A z plastikiem nie jest tak łatwo, jak piszesz. Żeby go wyjąć z drzwi, to musiałem go mocno pozgniatać od środka, gdyż on się zatrzaskuje w blasze. Dlatego moje pytanie zmierzało do ustalenia jak sprawnie włożyć cięgno w plastik, który już znajduje się w "nowych" drzwiach. Ale chyba rzeczywiście będę musiał poradzić sobie poprzez wyjęcie tego plastiku.
W każdym razie dzięki za podpowiedź i za ostatnią uwagę, choć oczywiście się do niej nie zastosuję :)
Avatar użytkownika
przem_uc
Badacz tematu
 
Posty: 173
Dołączył(a): 7 sty 2009, o 21:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pablomed » 23 mar 2014, o 11:47

:) działaj, plastyk lepiej się gniecie jak jest ciepły, ale o podgrzewaniu suszarką nie wspomniałem bo słońce widzę :)
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości