przednia szyba

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

przednia szyba

Postprzez silspaw » 6 lis 2010, o 21:17

Witam. Co trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę i co trzeba kupić (oprócz kleju do wklejenia szyby) przed bądź w trakcie wymiany przedniej szyby??

I jak odkleić naklejkę z numerem tablicy rejestracyjnej z szyby.
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

przednia szyba

 

Postprzez swatu » 6 lis 2010, o 22:10

silspaw napisał(a):I jak odkleić naklejkę z numerem tablicy rejestracyjnej z szyby.
podgrzac suszarka i odklejac.
silspaw napisał(a):Co trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę i co trzeba kupić (oprócz kleju do wklejenia szyby) przed bądź w trakcie wymiany przedniej szyby??
samemu za wymiane bez specjalnych narzedzi sie nie bierz ,jedz do specjalisty on dobrze wie co potrzebne jest do wymiany szyby oprócz samej szyby i kleju.
Avatar użytkownika
swatu
VIP
 
Posty: 4695
Dołączył(a): 9 wrz 2008, o 16:18
Lokalizacja: TKN Końskie
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez trollu » 7 lis 2010, o 17:57

ja bym tez radził samemu nie bawić się z wymianą. ja naklejkę żyletką zdzierałem. w 1 kawałku, gdyby nie to, że była do wywalenia bo na stare blachy to by dało się spokojnie przykleić
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez silspaw » 7 lis 2010, o 20:59

ok dzieki chłopaki :padam: pozdrawiam i zamykam
silspaw
Badacz tematu
 
Posty: 205
Dołączył(a): 18 sie 2007, o 15:12
Lokalizacja: konin

Postprzez Bania » 13 lis 2010, o 18:11

naklejkę podgrzać opalarką, żyletką ściągnąć, zresztą przy wymianie szyby w każdym zakładzie Ci zrobią to w cenie.

Za wymianę samemu się nie bierz bo to się nie opłaca, lepiej jechać do zakładu, oni będą najlepiej wiedzieć co trzeba zrobić, ale jeśli tak bardzo chcesz wiedzieć to potrzeba Ci:

przebijak, ciągnidło i trzymadło z linką, coś do usunięcia kleju z gniazda szyby, nitro, reczniki papierowe, podkład szklarski, klej, pistolet i trochę pojecia. Zakłady zajmujące się wymianą szyb samochodowych zarabiają najbardziej na sprzedaży szyby a nie wymianie. U nas koszt takiego zabiegu to 80zł.
golf GL - skóra, gwint, vf+bixenon, szeroka stal KLIK
Golf US - recaro, gwint KLIK
COLOUR CONCEPT KLIK
Bania
Czytacz
 
Posty: 90
Dołączył(a): 22 lip 2008, o 22:37
Lokalizacja: Jasło

Postprzez trollu » 13 lis 2010, o 20:42

Bania napisał(a):trochę pojecia.

jeżeli nawet nie widziało się wymiany szyby to z tym może być największy problem :->
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Sivy » 13 lis 2010, o 22:57

No i zeby nie bylo rudej nad krawedzia osadzenia szyby, bo pod spodem moze byc duuuza dziura.
Alten VW Fück Opel ~VAGSTYLE~
Avatar użytkownika
Sivy
Members
 
Posty: 880
Dołączył(a): 25 cze 2008, o 10:00
Lokalizacja: Güttstadt

Postprzez devill4 » 31 sty 2012, o 18:04

witam:)
jeśli montaż jest taki skomplikowany to niech mi ktoś przynajmniej powie jak ją wymontować? bo raz że ktoś wcześniej źle wkleił i w okolicach podszybia woda się lała to jak tam uszczelniłem to teraz na górze po rogach lekko podrdzewiałem jest i przecieka aż podsufitka mokra w rogach a nawet skapuje mi po słupku pod wycieraczkę :/ uszczelniałem cudowałem ale chyba jedyna opcja zdjąć rdzy się pozbyć pomalować i mieć święty spokój
SZyba na kleju jest i wystarczy nóż dobry do tego? czy jeszcze jakieś magiczne rzeczy potrzebne?
devill4
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 17:53
Lokalizacja: WML

Postprzez Paweu » 31 sty 2012, o 20:35

devill4 napisał(a):SZyba na kleju jest i wystarczy nóż dobry do tego? czy jeszcze jakieś magiczne rzeczy potrzebne?


Tematy sie czyta a nie przegląda...

Bania napisał(a):przebijak, ciągnidło i trzymadło z linką,
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości