Problem z mocowaniem zderzaka.

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Problem z mocowaniem zderzaka.

Postprzez johny009 » 16 maja 2015, o 16:11

Witajcie, dwa tygodnie temu miałem kolizje drogową. Po oszacowaniu strat przez ubezpieczyciela przystąpiłem do demontowania uszkodzonych elementów. Niestety mam problem z mocowaniem zderzaka jak i częścią błotnika. Co z tym fantem zrobić? I jak ten element się w ogóle nazywa? A może posiada ktoś zdjęcie nie uszkodzonego elementu żeby wyprostować w miarę możliwości.

Obrazek
johny009
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 maja 2015, o 15:56
Lokalizacja: Mielec

Problem z mocowaniem zderzaka.

 

Postprzez Radi » 16 maja 2015, o 19:40

Kupujesz ze szrotu ćwiartkę (koszt ok 50-100 zł), wycinasz co pogięte i wspawujesz prosty element. Jeśli dobrze widać podłużnice masz całą, górna belka tam gdzie przykręcasz błotnik też chyba nie ucierpała także zostaje wspawać kawałek tej łapy. Prostowanie to wiesz można ale jest dość mocno pogięte i nie wiem czy ma to sens.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 16 maja 2015, o 20:48

Radi napisał(a):Kupujesz ze szrotu ćwiartkę (koszt ok 50-100 zł), wycinasz co pogięte i wspawujesz prosty element. Jeśli dobrze widać podłużnice masz całą, górna belka tam gdzie przykręcasz błotnik też chyba nie ucierpała także zostaje wspawać kawałek tej łapy. Prostowanie to wiesz można ale jest dość mocno pogięte i nie wiem czy ma to sens.


Dokładnie tak jak pisze RADI.

W grudniu miałem okazję podobne uszkodzenia w gofrze naprawiać prostować możesz ale ile Cię to nerwów będzie kosztować to nie mówię więc lepiej wstawić prosty element ze szrotu :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez johny009 » 17 maja 2015, o 10:46

Tak na początku myślałem właśnie by kupić i wspawać i chyba tak zrobię skoro już 2 osoby tak powiedziały. Dziękuję za rady.
johny009
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 maja 2015, o 15:56
Lokalizacja: Mielec


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości